5 NAJLEPSZYCH RZECZY W ALPACH - Snowee

5 NAJLEPSZYCH RZECZY W ALPACH

5 NAJLEPSZYCH RZECZY W ALPACH. I NIE CHODZI O ZJEŻDŻANIE!

Naprawdę myślałaś, że w wyjeżdżaniu w Alpy chodzi o zjeżdżanie na deskach? Przedstawiamy 5 najlepszych rzeczy, które czekają na ciebie w najlepszych górach świata! Nawet jeżeli jesteś zielony w temacie zjazdów.

Nie każdy jest demonem prędkości, jara się serwisowaniem nart, opowiada dowcipy o śniegu, a pod gondolą wystaje od 7 rano. Są jeszcze normalni ludzie, dla których jazda na nartach albo snowboardzie jest dopełnieniem wymarzonego urlopu w Alpach. C’est la vie!

Niespieszne poranki w słońcu

Na naszej liście są resorty, w których liczba dni słonecznych przekracza 300! Wiele zależy od szczęścia, ale wyobraź sobie, że wychodzisz z kubkiem kawy wprost na skąpany w słońcu taras, w ulubionej bluzie albo misiowym polarze. Wita cię bezchmurne niebo i intensywne słońce pracujące na opaleniznę. Widok z balkonu? Czasami jest onieśmielający, a czasami po prostu na urokliwe alpejskie miasteczko.

Nie musisz się spieszyć – jeśli wyjdziesz na stok po 12, to nic się nie stanie! Możesz zostać (i zarzucać znajomych storkami na insta w nieskończoność) albo iść na spacer, zjeść francuskie śniadanie w uroczym barze, zamówić piwko, deser albo po prostu podążyć przed siebie w stronę szczytów na horyzoncie. To Twój czas i spędzasz go jak chcesz!

Smakuj Alpy!

Z Alp warto przywieźć coś więcej niż tylko doświadczenia ze stoku. Do odbioru rejestrów najwyższych gór Europy warto włączyć zmysł, jakim jest smak. Kuchnia alpejska jest niepowtarzalna, ma swoją wyjątkową historię (kultura pasterska), typowe produkty (sery, ziemniaki, mięsa) i regionalną specyfikę – Francuzi z południa zajadają się owocami morza, Austriacy kochają sznycle, Włosi mają gnocchi, a wszystkich łączy bezbrzeżna miłość do fondue (i oczywiście pizzy oraz kluseczek).

A propos fondue – to nie tyle danie, co uczta kulinarna dla Ciebie i Twoich znajomych! Stały punkt wieczerzy w Szwajcarii, gdzie rozpuszczone w garnuszku sery goszczą na stołach wigilijnych. Na naszych wyjazdach często proponujemy Wam serową kolację regionalną, ale na upartego przygotujecie je sami w apartamencie. Oczywiście najlepiej smakuje podane do stołu, przygotowane z kunsztownością lokalnych mistrzów.

A może… naleśnik z mąki gryczanej z rozlanym jajkiem w środku, czyli danie tak francuskie, że bardziej się nie da? Będąc w Alpach, koniecznie posmakuj Alp.

Apres ski!

Impreza z dj-em w samym środku dnia, gdzieś pomiędzy górami? Tak! Jeżeli jesteś imprezowym zwierzęciem, to mamy dla Ciebie opcji bez liku.

To np. największy parkiet w Alpach w La Malaysia w Val Thorens, który znajduje się… pod ziemią. Albo apres w Alpe d’Huez na tarasie kultowego La Folie Douce na poziomie 2300 m.n.p.m.

Party non stop? Sprawdź, czy nie ma Cię w L2A albo Livigno, które nie zasypiają i słyną z klubów, dyskotek, barów i ładnych kawiarni. Nie bez przyczyny tak wielu nie zabiera tu ze sobą sprzętu narciarskiego (poważnie!)

Lokalne atrakcje turystyczne

Najdłuższy zjazd w Europie, czyli 16 km solidnej trasy w dół w Alpe d’Huez? Tak, dla tego doświadczenia warto wybrać się na narty. Trasą o nazwie La Sarenne zjeżdżamy też nocą, z czołówkami, gdy akurat jest możliwe zorganizowanie takiego eventu. Najwyżej położona w Alpach tyrolka w Orelle tuż obok Val Thorens? Koniecznie wpisz to na swoją listę. A może… chcesz zobaczyć na żywo finał Freeride World Tour, czyli światowego Pucharu Świata w zjeżdżaniu poza trasą? Zapraszamy do Verbier w Szwajcarii na przełomie marca i kwietnia!

Praktycznie każda stacja ma swoją lokalną specyfikę i opowieść. Czasami zachęca do spacerowania na rakietach śnieżnych, jak Francuzi z Vars, czasami oferuje zjazd saneczkarski, a czasami kusi strefą bezcłową (Livigno!), czyli tanimi alkoholami, perfumami czy odzieżą. Z kolei w Davos możesz np. wybrać się na mecz hokeja (to tam rozgrywany jest Puchar Spenglera) albo… uczestniczyć w Światowym Forum Ekonomicznym (no dobra, tak naprawdę nie wiemy, czy da się ot tak tam wejść).

Nasze festiwale!

A może by tak wybrać się w Alpy z jakiegoś konkretnego powodu? W tegorocznej (sezon 2021/2022) mamy dla Was 2 festiwale muzyczne i wyjazd o profilu freeridowym połączony z oglądaniem na żywo rywalizacji finalistów Freeride World Touru (więcej info wkrótce, stay tuned!)

Ale po kolei. 19 marca zabieramy Was na Tomorrowland Winter, czyli zimową edycję jednego z najbardziej znanych festiwali muzycznych na świecie! Towarzyszy mu bajkowa scenografia i występy największych artystów z całego świata!

Ten wyjazd rozszedł się jak świeże bułeczki, dlatego przygotowaliśmy dla Was również Snowee Music Trip, także w Alpe d’Huez. Tu zapraszamy Was wczesną wiosną – bawimy się od 2 kwietnia z udziałem artystów, których zabieramy ze sobą, także z Berlina.

Mam nadzieję, że rozumiesz już teraz, że możesz być zupełnie zielony w temacie nart albo snowboardu, żeby mieć fun na wyjeździe ze Snowee? OK, jeśli bardzo chcesz, oddamy Cię w ręce naszych instruktorów.

Autorem tekstu jest Dominik

Zobacz także: