FAQ - Snowee

FAQ

Oferta

Jeżeli nie wykupiłeś ubezpieczenia od rezygnacji, możesz zrezygnować zgodnie z Warunkami Uczestnictwa. Kwota potrącenia jest zależna od terminu rezygnacji.

Jak najbardziej! Jeździ z nami sporo “singli” 🙂 W trakcie rezerwacji wybierasz opcję “dokwaterowanie do apartamentu”, a my zadbamy o to, abyś miał/miała fajnych współlokatorów 🙂

Aby zarezerwować wyjazd przynajmniej jedna osoba z grupy musi założyć profil w naszym Panelu Rezerwacyjnym. Następnie w Panelu Rezerwacyjnym w zakładce WYJAZDY wybierasz ten, który Cię interesuje i klikasz rezerwuj. Przy rezerwacji masz możliwość dodania kolejnych osób. Również po dokonaniu rezerwacji w zakładce WYJAZDY pojawi się funkcja “DODAJ OSOBĘ”.

Aby zarezerwować wyjazd przynajmniej jedna osoba z Twojej grupy musi założyć profil w naszym Panelu Rezerwacyjnym. Następnie w Panelu Rezerwacyjnym w kategorii WYJAZDY wybierasz ten, który Cię interesuje i klikasz rezerwuj.

Tak! Napisz do nas na info@snowee.pl, to przygotujemy wyjazd uszyty na miarę Twoich potrzeb.

Czy moja rodzina będzie się dobrze czuła na wyjeździe ze Snowee?

Już nasza w tym głowa, żeby wszyscy byli zadowoleni. Dla najmłodszych mamy dedykowane lekcje nart i snowboardu. Pomożemy postawić na deskach Twoje dzieci, gdy Ty będziesz wykorzystywał możliwości najlepszych ośrodków sportów zimowych w Europie.

A co po nartach?

Po nartach też się nimi zaopiekujemy – w góry jeżdżą z nami animatorzy, którzy organizują zabawy i gry z nagrodami. Nikt się nudzi! Mamy też grilla dla rodzin z dziećmi i organizujemy wycieczki fakultatywne, np. zwiedzanie sąsiedniego miasteczka.

Na zdjęciach widzę głównie młode osoby. Czy nie będę czuł się na wyjeździe „staro”? Nie, a przynajmniej zrobimy wszystko, żebyś się czuł po prostu jak jeden z nas. Nikt nie jest za stary ani za młody, żeby pojechać ze SNOWEE. SNOWEE to stan ducha. Jeżeli kochasz góry tak, jak my, na pewno będziesz czuł się dobrze.

Poza tym osoby do 30. roku życia stanowią jakieś 60% naszych klientów. Wiele osób będzie w Twoim wieku. Odnajdziesz się, easy 🙂

Zakwaterowanie

Na wybranych wyjazdach oferujemy możliwość wykupienia gwarancji miejsca w sypialni. Więcej szczegółów znajdziesz w ofercie danego wyjazdu.

Na niektórych wyjazdach jest taka opcja. Jednak w większości resortów nie dysponujemy takimi apartamentami, gdyż ich cena jest wyższa niż dopłata do dwóch wolnych łóżek w apartamencie 4-osobowym.

Możesz pod warunkiem, że Twoja grupa jest w stanie zapełnić cały apartament. Jeżeli chcesz zarezerwować apartament o danym rozmiarze, napisz na rezerwacje@snowee.pl

Właśnie dlatego podajecie kod grupy, abyśmy mogli zakwaterować Was razem. Jeżeli chcecie mieć pewność rezerwacji apartamentu o danym rozmiarze, to napiszcie na rezerwacje@snowee.pl

 

Dokładny opis oraz zdjęcia apartamentów można znaleźć w zakładce ZAKWATEROWANIE w ofercie wybranego wyjazdu na naszej stronie. Ogólnie operujemy w typowym standardzie alpejskich chaletów – zawsze w apartamencie znajdziesz wyposażoną kuchnię, żeby zrobić sobie obiad. Apartamenty w podstawowym wariancie są na ogół dość ciasne.

Ubezpieczenie

Jest to ubezpieczenie, które można wykupić tylko w momencie rezerwacji. Ubezpieczyciel pokryje wtedy koszty wyjazdu, jeśli na niego nie pojedziesz, ale tylko w określonych przypadkach.

Podczas 10. lat naszej pracy w Alpach nie zdarzyło się aby ubezpieczenie nie wystarczyło na pokrycie kosztów leczenia. Zawsze jednak warto przed wyjazdem wyrobić sobie kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.

Wszystkie ubezpieczenia w Snowee obejmują uprawianie sportów podwyższonego ryzyka (narciarstwo i snowboard). Ubezpieczenie działa od chwili przekroczenia granicy, aż do powrotu do Polski. Każde ubezpieczenie Snowee zawiera pakiet KL i Assistance a także bagaż podróżny. Niektóre, dodatkowe ubezpieczenia Snowee obejmują także OC oraz sporty ekstremalne. Opcje i sumy ubezpieczeń opisane są zawsze w ofercie konkretnego wyjazdu.

Transport

Na imprezy autokarowe możesz zabrać ze sobą:
– bagaż podręczny: 5kg
– bagaż główny: 20kg (preferowana miękka torba)
– jeden komplet sprzętu (narty/deska + kijki + buty)

Narty i deski mogą być zapakowane w pokrowce.

W przypadku sprzętu snowboardowego najlepiej jest odkręcić wiązania i spiąć je razem z butami w osobnej torbie. Będziesz mieć pewność, że się nie połamią.

Jeżeli zabierasz duży pokrowiec (quiver) to suma jego wagi razem z Twoją torbą nie może przekroczyć 35kg.

Istnieje możliwość powiększenia bagażu głównego do 30kg (bagaż XL) za dodatkową opłatą.

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego bagażu (torba 20kg) za dodatkową opłatą.

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego sprzętu (narty lub snowboard) za dodatkową opłatą.

Przy imprezach samolotowych info nt. bagażu znajdziesz w zakładce transport.

Miejsca w autokarze są numerowane, więc Wasza ekipa na pewno będzie siedzieć razem. Możecie wysłać swoje preferencje na info@snowee.pl – zobaczymy co da się zrobić.

To zależy od konkretnego wyjazdu. Dokładną informację znajdziesz w ofercie interesującego Cię wyjazdu.

W większości terminów jest taka możliwość. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie ofertę z przelotem.

Miejsca w autokarze są numerowane, więc Wasza ekipa na pewno będzie siedzieć razem.

Miejsca w autokarze są numerowane, więc jeśli jedziecie z tego samego miasta, Wasza ekipa na pewno będzie siedzieć razem.

Finanse

Jasne, że możesz? Wystarczy, że napiszesz do nas na info@snowee.pl !
Pamiętaj, że nasz system wystawia faktury automatycznie, więc jeśli chcesz zmienić dane na fakturze, musisz to zrobić przed wyjazdem!

Upewnij się, że wysłałeś nam maila w tej sprawie i otrzymałeś potwierdzenie. Środki zostaną zwrócone na konto w ciągu 7 dni od otrzymania potwierdzenia.

Możesz to sprawdzić w Panelu Rezerwacyjnym. Pamiętaj, że wpłaty mogą być wprowadzone do Panelu z lekkim opóźnieniem, więc jeśli nie widzisz wpłaty od razu, to easy – to nie powód do zmartwień 😉

Jeżeli otrzymałeś maila, że rezerwacja została skasowana, zadzwoń na naszą infolinię. Jeśli Twoje rezerwacja jest ciągle aktywna, wyślij nam jak najszybciej potwierdzenie wykonania przelewu.

Szczegółowe warunki płatności są opisane w ofercie danego wyjazdu.

Możesz zapłacić tradycyjnym przelewem na nasze konto (szczegółową instrukcję płatności znajdziesz w szczegółach swojej rezerwacji w naszym Panelu Rezerwacyjnym). Możesz także zapłacić poprzez system płatności (dodatkowa opłata za płatność).

Szczegółowe informacje na temat zniżek można znaleźć na naszej stronie w zakładce Zniżki.

Inne

Zapisy na wycieczki fakultatywne odbywają się na miejscu. Nasza kadra poinformuje Cię, jakie wycieczki i atrakcje są dostępne na danym wyjeździe.

Na szkolenie możesz zapisać się w Panelu Rezerwacyjnym. Jeśli do wyjazdu jest mniej niż 14 dni, na szkolenie zapisać można się tylko telefonicznie przez naszą infolinię. Na szkolenie można także dopisać się na miejscu (UWAGA! jedynie pod warunkiem dostępności miejsc w grupach szkoleniowych!). Za dopisanie się do szkolenia na miejscu obowiązuje dodatkowa opłata.

Program szkolenia Snowee bazuje na programie szkoleniowym Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) i Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu (SITS). Nasi instruktorzy dostosowują program szkolenia do umiejętności i potrzeb kursantów.

Szkolenia Snowee odbywają się na trzech poziomach zaawansowania:
– poziom podstawowy (dla osób które „stawiają swoje pierwsze kroki” na śniegu)
– poziom średnio-zaawansowany (dla osób, które już jeżdżą)
– poziom zaawansowany (dla osób, które chcą podszkolić swoją technikę)

Więcej informacji na temat szkoleń znajdziesz tutaj: Szkolenia

 

Naprawdę bardzo rzadko zdarza się, żeby zimą nie było śniegu w Alpach. Nam zdarzyło się to tylko w trakcie jednego wyjazdu w grudniu. Ale zdarzyło się. Wtedy woziliśmy uczestników do wyżej położonego ośrodka obok, a więc spokojnie – każdy problem da się rozwiązać.

No Jasne! Listę naszych partnerów znajdziesz tutaj: Testy sprzętu

Pamiętaj, że na wybranych wyjazdach jest dostępny wybrany sprzęt testowy.

Od czego zacząć?

Zaczynając przygodę z jazdą na snowboardzie często stajemy przed wyborem – jaki snowboard wybrać? Poniżej przedstawiamy poradnik, który pomoże Wam w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Deskę dobieramy odpowiednio do wagi ciałą, wzrostu oraz stylu i terenu w jakim zamierzamy jeździć. W początkowych fazach nauki warto wybrać deskę miękką i krótszą niż wynika to z tabeli przedstawionych poniżej. Taka deska wybaczy Wam wiele błędów, będzie łatwiejsza w prowadzeniu i nadal da dużo przyjemności z jazdy! Dopiero po nabyciu podstawowych umiejętności jazdy powinniśmy zastanowić się, w którym konkretnie kierunku idziemy. No więc do dzieła:

Styl jazdy

Deski dzielimy najczęściej na Freeride, Freestyle, All Mountain oraz Boardercross.

Jeśli wybraliśmy już konkretny styl jazdy, deska odpowiedniego rodzaju będzie pomocna w jego doskonaleniu. Pamiętajmy jednak, że deski typu all-mountain z reguły sprawdzą się w amatorskim uprawianiu snowboardu w każdych warunkach.

Kształt deski (wygięcie)

Tutaj deski dzielimy na:

  • camber: typowo wygięta deska; jeśli położymy deskę na równej powierzchni, jej środek odstaje od podłoża
  • reverse camber (rocker): deska wygięta jak banan; jeśli położymy deskę na równej powierzchni, jej przód i tył odstają od podłoża
  • konstrukcje mieszane: łączące obie powyższe

Wygięcie deski, jest często powiązane z wybranym stylem jazdy. Np. na deskach typu rocker łatwiej jeździ się w głębokim śniegu.

Środek ciężkości

  • Twintip: czyli deska symetryczna ze środkiem ciężkości położonym na środku
  • Directional: deska niesymetryczną (np. setback, gdzie środek ciężkości jest przeniesiony na tył).

Rodzaje krawędzi deski

  • Krawędź prosta – najpopularniejsze, standardowe rozwiązanie stosowane w deskach snowboardowych. Metalowa krawędź naostrzona pod odpowiednim kątem, zapewnia dobre trzymanie się deski na stoku a nawet na lodzie. Taka konstrukcja jest dość prosta w utrzymaniu (zachowaniu odpowiedniej ostrości krawędzi).
  • Krawędź falowana (np. magne-traction) – stosowana przez niektórych producentów (np. Lib Tech, Gnu) krawędź falowana zapewnia lepsze trzymanie na stoku i bardziej bezpieczną jazdę na lodzie. Jazda na takiej desce jest jednak bardziej wymagająca technicznie. Taka deska nie wybacza błędów! Dla zobrazowania różnicy w działaniu deski w prostą i z pofalowaną krawędzią, można sobie wyobrazić nóż z prostą krawędzią do krojenia wędlin oraz nóż z piłką do krojenia chleba. Ten drugi wrzyna się i trzyma znacznie mocniej 🙂
  • Brak metalowej krawędzi – zdarzają się i takie konstrukcje! Najczęściej stosowane w deskach przeznaczonych wyłącznie do jazdy w głębokim puchu.

Rodzaj mocowania wiązań

Przy zakupie deski, powinniśmy zwrócić również uwagę na rodzaj mocowania wiązań. Oprócz standardowego rozstawienia mocowań, niektórzy producenci stosują rozstawienie pozwalające zamocować do deski tylko dedykowane wiązania tej samej firmy (np. Burton z systemem EST)

Szerokość i kształt deski

  • Szerokość deski dobieramy do długości naszej stopy. Po wpięciu się w deskę zarówno palce jak i pięty nie powinny zbytnio wystawać poza snowboard.
  • Na rynku występują deski o rozmaitych kształtach, które w zależności od umiejętności ridera pozwalają na szybsze lub głębsze wejście na krawędź deski.

Dobór wagą i wzrostem

Przykładowe rozmiary – mogą ulec zmianie w zależności od doświadczenia ridera.

TABELA DLA KOBIET

TABELA DLA MĘŻCZYZN

Najpierw przetestuj

Przed zakupem deski snowboardowej polecamy wypożyczenie sprzętu celem sprawdzenia jak się na nim czujemy! Na naszych wyjazdach możesz przetestować deski renomowanych firm. Zapraszamy!

Klucz do sukcesu

Właściwy dobór nart to kluczowa sprawa. A jeśli już wybierzesz te najlepsze, które pokochasz i będziesz planował z nimi wspólną przyszłość, to wkrótce pojawi się wiele kolejnych niezbędnych par w twojej kolekcji. Sprawdzone info!

Jakie narty?

Pierwsze pytanie: to mają być narty rekreacyjne/do nauki czy jesteś zaawansowanym riderem, który od sprzętu chce czegoś więcej? Np. nart do parku, poza trasę albo twardych i ostrych jak brzytwa, które pozwolą ci rozwinąć niesamowite prędkości?

Wypożyczyć czy kupić?

Jedną z możliwości jest wypożyczenie nart na miejscu, np. w popularnych we Francji SkiSetach na zniżkę ze SNOWEE. Obsługa wypożyczali pomoże Ci wybrać najlepszą parę nart. A jeżeli chcesz posiadać narty na własność, bo swoje dechy to swoje dechy, to…

Krok po kroku

1. Najlepiej zacznij od zakupu używanego sprzętu. Pamiętaj jednak, by narty miały grubą krawędź (przy każdym ostrzeniu ta się zmniejsza), a ślizg był w dobrym stanie (szczególnie unikaj dziur przy krawędziach!). Pamiętaj też, że do nart będziesz musiał zapiąć buty, więc zadbaj o dobre wiązania.

2. Wybierz narty, uwzględniając swoje realne umiejętności i zamiary – czy będziesz jeździł raczej po łagodnych, niebieskich trasach i cieszył oczy widokami, czy chcesz prędkości i adrenaliny?

3. Jeżeli jesteś początkującym narciarzem, najlepiej wybierz narty all-round, które powinny sięgać do brody. Jeżeli jesteś cięższym zawodnikiem, mogą być odrobinę dłuższe. Generalnie nie wyższe od Ciebie.

4. Jeżeli jesteś średniozaawansowanym graczem, zastanów się nad slalomkówkami albo nartami z innej bajki – all-mountain. Długość tych pierwszych powinna być podobna jak w nartach typu all-round, z kolei narty all-mountain powinny być wyższe od Ciebie – nawet do ok. 5 cm.

All-mountain pozwalają się cieszyć jazdą na nieprzygotowanych trasach (np. po całym dniu jazdy) i nadają się, żeby wyjechać na nich poza trasę. Powinny też dawać radość z jazdy na przygotowanej trasie – węższe modele łatwo inicjują wchodzenie w krawędź.

Narty typu all-mountain generalnie są trochę szersze (wartość mm pod butem), miększe i więcej wybaczają od innych. Nowsze modele mają też rocker, który unosi dzioby nart w głębszym śniegu i pozwala na zabawę po opadach. W porównaniu z klasycznymi nartami są jak jeep przy formule 1. To świetna opcja dla osób, które w przyszłości planują zająć się freeridem.

5. Zaawansowani narciarze raczej wiedzą, czego potrzebują. Do swojej kolekcji dołączają szerokie łopaty, w których jeżdżą poza trasami, mknące z prędkością światła narty gigantowe albo zjazdowe.

Alpy to nie przelewki…

Bez dobrego humoru się nie uda. Ale musisz też pamiętać o wielu innych rzeczach, żeby nic nie popsuło ci nastawienia.

Powinieneś zabrać:

– dowód osobisty lub paszport, żeby dojechać i… wrócić do domu (chyba że zostajesz? 😉 )
– apteczkę, bo nigdy nie wiadomo – przyda się gaza, plaster i tabletki przeciwbólowe
– kremy! i pomadkę do ust. W górach słońce opala z siłą Bargiela, więc przyda się krem do opalania i po opalaniu, pamiętaj też o nawilżaniu ust (piwo dobrze zwilża usta, ale tylko od środka!)
– kamerę. No bez żartów, te widoki będziesz chciał jeszcze przez miesiąc pokazywać znajomym na spędach. Wystarczy sprawny smartfon, ale oczywiście kamera akcji jest najlepsza.
– poducha. Napewno sprawdzi się idealnie w podróży Twój ulubiony „jasiek”. Najlepiej, żeby poduszka pachniała mamą, gdybyś zatęsknił 🙂
– ścierki. Do mycia naczyń (przyda się także płyn), do wycierania stołu (czy wiesz, że alkohol jest najczęściej rozlewaną cieczą na świecie?)
– papier toaletowy, worki na śmieci ( w Szwajcarii worki muszą być kupione na miejscu ), tabletki do zmywarki
– gogle na stok. Spoko, w Wiśle jeździłeś bez, ale tutaj ta sztuczka nie przejdzie
– kask. Żebyś wrócił cały!
– dobrze też mieć dwie pary butów na przebranie – gdyby przemokły, to w jednych pójdziesz po zakupy, w drugich na imprezę!

Wypożyczysz! Mało tego, zorganizujemy Ci atrakcyjną zniżkę, a obsługa naszej partnerskiej sieci SkiSet pomoże Ci dopasować sprzęt do umiejętności, oczekiwań i… ceny. Jadąc w Alpy nie możesz zapomnieć tylko o… dobrym humorze.

Więcej informacji

Wypożyczenie sprzętu