PUY SAINT VINCENT - DOBRZE USYTUOWANY OŚRODEK - Snowee

PUY SAINT VINCENT – DOBRZE USYTUOWANY OŚRODEK

Puy Saint Vincent – dużo śniegu i zabawy

Puy Saint Vincent to bardzo malowniczo położony kurort narciarski w departamencie Alpy Wysokie. Resort rozłożony jest na trzech wysokościach 1400, 1600 oraz 1800 m n.p.m., co daje nam niezliczone możliwości eksplorowania terenu. Pierwsza stacja narciarska powstała tutaj w 1968 roku i od wielu lat przyciąga rzesze fanów zimowego szaleństwa.

Usytuowanie Puy Saint Vincent

Korzystne  usytuowanie kurortu powoduje, ze jesteśmy osłonięci od alpejskich wiatrów, co ma znakomity wpływ na kondycje śniegu na stokach oraz znacznie zwiększa komfort przebywania na dużych wysokościach. Jeśli tak jak my kochacie freeride to północna ekspozycja stoków sprawi Wam mnóstwo frajdy po większych opadach świeżego śniegu.

Puy Saint Vincent snow

Aktywności w Puy Saint Vincent

Puy Saint Vincent nie jest może mekką imprez alpejskich, lecz z ekipa Snowee na pewno nudzić się nie będziecie. Atrakcje organizujemy codziennie. Z pewnością zrekompensują Wam one dość uboga ofertę barów czy sklepów.

W wiosce Puy Saint Vincent znajdziemy kilka zabytków kultury w postaci pozostałości po sakralnych obiektach z XIV i XV wieku. Jest tam też imprezowy namiot (uwaga! działa tylko w wybranych tygodniach sezonu) i  podgrzewany basen zewnętrzny, w którym podczas kąpieli możemy podziwiać panoramę Alp.

Puy Saint Vincent Alpy

Trasy zjazdowe – Puy Saint Vincent

W kurorcie jest 75km tras (28km tras łatwych, 34km tras dla średnio-zaawansowanych oraz 13km tras trudnych), które obsługuje 12 wyciągów. Co najważniejsze trasy są niezatłoczone i bardzo zróżnicowane. Puy Saint Vincent oferuje również świetny snowpark i trasę do boardercrossu. Znajdziemy tutaj również taśmy wyciągowe dla dzieci. Wszystko to sprawia, że Puy Saint Vincent  jest kompletnym ośrodkiem sportów zimowych. Liczby nie powalają, lecz z doświadczenia wiemy, że nie powinien to być główny wyznacznik w doborze miejsca do spędzenia czasu w Alpach. Liczy się bowiem jakość i usytuowanie tras, a to w Puy Saint Vincent jest na najwyższym poziomie. Ciekawostką jest fakt, że resort rozciąga się jest miedzy wysokością 1250 m n.p.m. a szczytem La Pendine na wysokości 2700 m n.p.m. co daje nam wartość przewyższenia prawie 1500 m! Jest to druga co do wielkości deniwelacja w Alpach Wysokich!!! Liczne trasy do uprawiania narciarstwa klasycznego przyciągają do Puy Saint Vincent również fanów innych dyscyplin niż snowboard czy narciarstwo zjazdowe.

Puy Saint Vincent widok Alpy

Gorąco polecamy przyjrzeć się temu miejscu i razem z nami przecierać szlaki w tropieniu alpejskich perełek.

Autorką tekstu jest Anna

***

Bez ściemy, mówimy, jak jest w resortach to tytuł naszego cyklu, dzięki któremu poznacie nasze zupełnie subiektywne spojrzenie na ośrodki w ofercie. Oprócz tego, że jesteśmy organizatorami wyjazdów, kochamy Alpy, dobrą zabawę (nie lubimy się nudzić!) i fajne, ładne miejsca. Przygotowaliśmy ten cykl, bo chcemy, żebyś wiedział, jak będzie na miejscu.

Zobacz także: