W GÓRACH SPADŁ ŚNIEG! CZY BĘDZIE ZIMA? - Snowee

W GÓRACH SPADŁ ŚNIEG! CZY BĘDZIE ZIMA?

Pada śnieg – będzie zima!

Jak co roku wszyscy się jarają, że spadł śnieg. Czy będzie śnieg w Polsce? Czy to oznacza, że zima w tym roku będzie śnieżna i długa? Nie. Tak naprawdę to nie oznacza, ani że będzie zima z prawdziwego zdarzenia, ani że jej nie będzie. Na zimę babka wróżyła. 

Jest takie powodzenie, które jest totalnie nieaktualne, jeżeli jeździsz na desce albo deskach i odróżniasz więcej niż dwa rodzaje śniegu. „Obchodzi mnie to tyle, co zeszłoroczny śnieg”. No właśnie. Dla nas w SNOWEE śnieg jest jak religia, a ten zeszłoroczny, którego w Alpach było mnóstwo, wywołuje nam ciarki na plecach.

Sprawdziliśmy jednak, że na nic pokłony i modły o śnieg, na nic posty (nawet do 4 dni bez alkoholu!) i czwarte pary nart, na nic zaklęcia. Śnieg po pachy będzie albo nie będzie. To wszystko, co wiemy.

Mimo to zaśnieżone Pilsko w Beskidach, filmy z Kopy Kondrackiej w Tatrach i Rysy w śniegu po kolana świadczą o tym, że to już prawie.

I uwaga, tu wjeżdża pewnik: zima w SNOWEE rozpoczyna się 2 tygodnie szybciej niż kalendarzowa. Już 7 grudnia zabierzemy Was do Val Thorens we Francji, gdzie śnieg macie gwarantowany. Będziemy zjeżdżać z ponad 3000 m.n.p.m, np. z podnóża Pointe du Bouchet. A to już taka wysokość, że kiedy znajomi w Polsce będą zasypiać przed telewizorami o 16, uciekając na kanapę przed smogiem i siąpiącym deszczem, wy będziecie ich katować fotami prawdziwej zimy na fejsie.

Sprawdź Val Thorens w grudniu za 1449 zł!

Oczywiście nie jesteśmy sadystami i życzymy tym, którzy nie mogą zawitać w Alpy albo do Gruzji, żeby mieli co robić w Beskidach. Ale czy będą mieli?

Zima w Polsce?

Z jednej strony są prognozy, które zwiastują zimę łagodną, ciepłą i mokrą (katastrofalne dla riderów wybierających niżej położone tereny, czyli np. polskie góry, El Nino), z drugiej np. Accu Weather, który przewiduje zimę śnieżną i mroźną (takich prognoz jest mniej). Na pewno nasz klimat jest znacznie cieplejszy niż np. przed 10 laty, a ostatnie zimy nie napawają optymizmem właścicieli niżej położonych ośrodków czy freeriderów, którzy raz dziennie pytają:  #JAKIWARUNNAPILSKU?

W SNOWEE jesteśmy dobrej myśli, bo wybieramy ośrodki alpejskie, czyli te wyżej położone. I liczymy na to, że kiedy w Polsce z radia zacznie grać do znudzenia Let it snow, my będziemy krzyczeć w Alpach: LET IT SNOWEE!

Dominik

Zobacz także: