COVID - warunki podróżowania - Snowee

COVID – warunki podróżowania

SZWAJCARIA

W tej chwili nie ma żadnych ograniczeń wjazdu do Szwajcarii dla osób zaszczepionych a także niezaszczepionych.

Ograniczenia, nakazy i zakazy obowiązujące w całej Szwajcarii

W całej Szwajcarii obowiązkowe jest noszenie maseczek zasłaniających usta i nos podczas przejazdów komunikacją publiczną (tj. w pociągach, tramwajach, autobusach, kolejkach linowych i na statkach).

Ograniczenia, nakazy i zakazy kantonalne

Opisane wyżej zasady wprowadzone zostały decyzją władz federalnych i stanowią podstawowy standard ochrony przed koronawirusem, obowiązujący w całej Szwajcarii. Władze poszczególnych kantonów mogą w określonych warunkach wprowadzać dalej idące ograniczenia i zakazy.

FRANCJA

Jeśli podróżujesz do Francji z Polski potrzebujesz:

 • negatywny wynik testu (albo PCR albo antygenowego) wykonanego do 24 godzin przed podróżą
 • lub zaświadczenie o szczepieniu (siedem dni od otrzymania drugiej dawki szczepionek Pfizer, Moderna czy AstraZeneca lub po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców lub cztery tygodnie w przypadku szczepionki Janssen).
 • lub zaświadczenie, że w okresie od 6 miesięcy do 11 dni wcześniej przechodziłeś chorobę

Od 1 lipca przy podróżach wewnątrz Unii Europejskiej honorowane są paszporty sanitarne. Oprócz paszportu sanitarnego wszyscy podróżujący zobowiązani są do wypełnienia poświadczenia o braku symptomów (do pobrania ze strony poniżej).

Szczegółowe informacje władz francuskich o nowych wymogach dostępne są na tej stronie

Ograniczenia, nakazy i zakazy obowiązujące w całej Francji

Francja różnicuje status osób zaszczepionych do celów przekroczenia granicy i dostępu do miejsc użyteczności publicznej. Wstęp do kin, muzeów, sal koncertowych, lokali gastronomicznych, centrów i domów handlowych powyżej 20.000 m2, samolotów na liniach krajowych, pociągów i autobusów dalekobieżnych, dyskotek, parków rozrywki, obiektów sportowych, kasyn, stacji narciarskich oraz hoteli i kempingów (jeśli występują w nich lokale gastronomiczne) wymaga okazania tzw. paszportu szczepionkowego, czyli unijnego certyfikatu COVID potwierdzającego:

 • przyjęcie trzech dawek szczepionki Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca;
 • przyjęcie dwóch dawek szczepionki Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, o ile od przyjęcia drugiej dawki nie upłynęło więcej niż 4 miesiące.
 • przyjęcie jednej dawki szczepionki Janssen i dawki przypominającej;
 • przebycie choroby COVID-19 od 6 miesięcy do 11 dni wcześniej w postaci unijnego certyfikatu COVID.

Ograniczenia nie obejmują również posiadaczy zaświadczenia o przeciwskazaniach do szczepienia przeciwko COVID wydanych przez francuskie władze sanitarne.

UWAGA:Od 14/03/2022 nie będzie już wymogu przedstawienia paszportu sanitarnego na wyciągach, w restauracjach, klubach etc.

TESTY

Aby jak najbardziej ułatwić Wam podróż nawiązaliśmy współpracę z GYNCENTRUM, gdzie z kodem SNOWEE! otrzymacie specjalne zniżki:

PCR: 249zł zamiast 350zł

Antygen: 94zł zamiast 149zł

Bezpłatne zaświadczenie lekarskie do wyniku badania w j. angielskim

JAK SKORZYSTAĆ ZE ZNIŻKI NA BADANIE?

Wejdź na stronę https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-wstep zakładka Test indywidualny i wybierz opcję TEST RT-PCR lub test antygenowy;

lub Postępuj zgodnie z instrukcją na stronie wypełnij formularz:

W przypadku testów antygenowych: https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-antygeny-formularz
W przypadku testów RT-PCR: https://covid19.gyncentrum.pl/badanie-prywatne-formularz

 1. Aby skorzystać z rabatu wybierz Przelew online – PRZELEWY24, wpisz KOD RABATOWY: SNOWEE! i kliknij SPRAWDŹ (powinien naliczyć się rabat)
 2. Dokonaj płatności za badanie.
 3. Udaj się do najbliższego punktu drive-thru Gyncentrum.
 4. Wykonaj badanie bez wysiadania z auta.
 5. Odbierz wynik online w ciągu 24h lub w przypadku testu antygenowego do 1h.Wynik do pobrania ze strony: https://covid19.gyncentrum.pl/wyniki-badanie-prywatne