Balkan Snowcat (Popova Shapka 19.02.20) - Snowee
od 4999
Liczba miejsc: 14
Wolne miejsca: Brak miejsc
19.02- 24.02.2020
Mieszkanie
Jazda
Miasto
Ocena ogólna:14/15
Plusy
  • Puch, puszek, codziennie świeże linie <3
  • 10-15 wjazdów ratrakiem każdego dnia
  • Zakwaterowanie w 4* hotelu ze SPA i wyżywieniem FB
Minusy
  • Raczej spokojna okolica, ale czy to minus ;)
  • Dość wysoka cena
Opcja samolotowa
Popova Shapka
(Balkan Snowcat)
brak
tylko

Macedonia jest dobrze strzeżoną tajemnicą wśród poszukiwaczy przygód w puchu… Freeriderów przyciągają połacie nienaruszonego śniegu <3 Codziennie specjalnie przygotowanymi ratrakami wyruszymy na poszukiwania dziewiczych zjazdów.

 

Cena zawiera:

✔ 4 pełne dni jazdy na ratrakach z certyfikowanymi przewodnikami (ratrak wywozi nas na wysokość do 2500m.n.p.m; w ciągu dnia 10-15 zjazdów)

✔ zakwaterowanie (5 nocy) w 4* hotelu ze SPA  – więcej w zakładce ZAKWATEROWANIE

✔ wyżywienie FB (3 posiłki dziennie)

✔ transfer z i na lotnisko w Skopje

✔ zestaw antylawinowy (plecak i detektor)

✔ Wi-Fi

✔ opiekę pilotów

✔ wybrane atrakcje SNOWEE (sprawdź więcej w zakładce ATRAKCJE)!

 

Cena nie zawiera:

– obowiązkowego ubezpieczenia SKI&SNB EXTREME w cenie 79zł (automatycznie doliczane do rezerwacji) KL i ratownictwo: 50.000zł, NNW: 15.000zł, bagaż 1.000zł, zawiera jazdę poza trasami i na snowparku

– lotów do i z Skopje

– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10zł

 

Opcje dodatkowe (nieobowiązkowe):

– dodatkowe Ubezpieczenie PREMIUM – rozszerzenie KL i ratownictwo do 80.000 zł, NNW do 30.000 oraz dodatkowe ubezpieczenie OC 80.000zł w cenie: 99zł, zawiera jazdę poza trasami i na snowparku

 

Warunki płatności:

– zaliczka w wysokości 800zł płatna w ciągu 48h od chwili zapisania się na wyjazd,

– reszta kwoty płatna najpóźniej do 60 dni przed wyjazdem

RESORT

Założona w 1947 roku Popova Shapka jest jednym z najstarszych i największych ośrodków narciarskich w Macedoni. Ośrodek położony jest na wysokości 1650 m.n.p.m, wśród najwyższych gór Macedonii – Szarskiej Płaniny (Shar Mountain) jest naszym punktem wypadowym. Stąd codziennie wyruszamy ratrakiem na okoliczne szczyty, sięgające 2500m.

Samo centrum narciarskie ma powierzchnię ok 35 km2. Ponadto otaczają je ogromne, nietknięte krajobrazy i dzikie tereny do uprawiania freeride, które stanowią śnieżny raj dla zaawansowanych i ekstremalnych narciarzy i snowboardzistów.

 

TRASY

Teren off-piste jest bardzo zróżnicowany. Znajdziemy tu połączenie szerokich zjazdów po strome i wąskie kuluary aż po niezbyt gęsty ale długo utrzymujący puch las, w którym zapaleńcy jazdy freeride znajdą masę pierwszych scieżek.

Długość tras narciarskich:
Przygotowane trasy: 11km (w tym zielone, niebieskie i czerwone)
Teren freeride: ok 35 km2

4* Hotel Scardus znajduje się w miejscowości Popova Shapka. W hotelu znajdziemy centrum SPA z dwoma saunami, łaźnią turecką, jacuzzi oraz dwoma basenami (dla dorosłych i dzieci). Hotel dysponuje również barem i restauracją serwującą dania kuchni międzynarodowej. Hotel zapewnia Wi-Fi w częściach wspólnych.

Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych.

Możliwość zakwaterowania w pokoju jednoosobowym za dodatkową dopłatą: 400 PLN

Znane ośrodki narciarskie w całej Europie są przepełnione freeriderami. Po południu nie znajdziemy już żadnej połaci puszku, bo wszystko zostało zaorane. Znacie to? Freeride w Macedonii to zupełnie inne doświadczenie.

Profil terenu

Narciarstwo na ratrakach w Macedonii mocno się rozwinęło w ostatnich latach. Stało się tak głównie ze względu na ukształtowanie terenu górskiego, który umożliwia ratrakom łatwy dostęp do szczytów.  Jest tam cała masa terenu czekającego na odkrycie. Od szerokich, owalnych stoków z naturalnymi half-pipe’ami przez piękne zalesione tereny back-country do stromych wąskich żlebów. Ukształtowanie terenu sprawi przyjemność z jazdy zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym riderom.
Przy dobrej widoczności, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń i zasadniczo można jeździć wszędzie, gdzie nasi przewodnicy znajdą dobry śnieg. Przy korzystnych warunkach pokonujemy od 500 do 850 wertykalnych na zjazd. Przy gorszych warunkach pogodowych nasi przewodnicy zabiorą nas do lokalnych lasów, gdzie puch jest osłonięty przed wiatrem, a drzewa pozwalają lepiej odnaleźć się we mgle.

Przewodnicy i bezpieczeństwo

Nasi przewodnicy mają co najmniej 6 lat doświadczenia w przewodnictwie górskim. Zawsze zapewniamy dwóch przewodników na każdy ratrak, dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa oraz lepszego doświadczenia jazdy poza stokiem. Dodatkowo zapewniamy cały niezbędny sprzęt lawinowy (łopata, sonda, detektor i plecak lawinowy ABS).

Każdy uczestnik wyjazdu, bilety lotnicze kupuje samodzielnie. Rekomendujemy poniższe połączenie:

 

Warszawa (WAW) – Skopje (SKP) – Warszawa (WAW)

wylot 19/02/2020  powrót 24/02/2020

linie lotnicze: LOT

Czas trwania lotu: ok. 2 godzin

Transfer z i na lotnisko w powyższym terminie zapewnia Snowee.