Austria - narty i snowboard - Snowee

Austria – narty i snowboard

Sprawdź ofertę wyjazdów

Austria – urlop zimowy w Austrii 

Szukasz miejsca na zimowy urlop? Może Austria? Wyjazdy na narty i snowboard to Austrii to przede wszystkim najnowsza infrastruktura i idealnie przygotowane stoki. Nikt nie potrafi zadbać o jakość uprawiania sportów zimowych jak Austriacy. Snowboard i narty w Austrii to także malownicze miejscowości, które nadają charakter górskim pejzażom. Austria to również stosunkowo najbliższy nam kraj, w którym można spędzić urlop zimowy w Alpach. W Austrii znajdziemy bardzo dużo dużych ośrodków narciarskich, a także kilka lodowców. Snowee specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów do Austrii. Narciarstwo i snowboard w Austrii to zupełnie nowe doświadczenie – bardzo zadbane stoki, świetna infrastruktura, najnowsze systemy naśnieżania stoków a to wszytko w malowniczej scenerii. Austria ma także jedną bardzo dużą zaletę – jest stosunkowo blisko Polski i dojazd samochodem zajmuje w granicach 8-12.g, a autokarem niewiele dłużej. Wybierz się ze Snowee na narty i snowboard do Austrii!

Austria – urlop zimowy w Austrii

Narty w Austrii – grupowe wyjazdy narciarskie do Austrii

Wyjazdy narciarskie do Austrii oznaczają przede wszystkim świetne warunki do jazdy na nartach. Ale oczywiście to nie wszystko co Austria ma do zaoferowania narciarzom. Narty w Austrii oznaczają również jedne z najlepiej przygotowanych stoków na świecie. Austriacy potrafią ratrakować stoki nawet kilka razy dziennie! Narciarze na każdym poziomie zaawansowania znajdą tutaj coś dla siebie – szerokie, niebieskie trasy, bardziej wymagające czerwone stoki i również świetnie przygotowane czarne trasy. Wszystko to sprawia, że narty w Austrii to niezapomniane przeżycie. Dzięki wyjazdom do Austrii ze Snowee żaden narciarz nie będzie narzekał na nudę. Zadbamy również o Wasz czas poza stokiem. Austria to niesamowita kuchnia – ach te żeberka i wienerschnitzel… Austriacy słyną z porządku, dlatego wyjazdy narciarskie do Austrii to wyjątkowo zadbane, malownicze miejscowości, w których można się zakochać na Waszym wymarzonym zimowym urlopie.

Góry w Austrii - idealne miejsce na narty i snowboard
Jazda na snowboardzie w Austrii

Snowboard w Austrii– grupowe wyjazdy snowboardowe do  

Snowboard w Austrii to nie tylko stoki dla każdego – od szerokich, niebieskich i zielonych tras, przez bardziej wymagające czerwone do najlepiej przygotowanych czarnych tras dla bardzo zaawansowanych snowboardzistów. Wyjazdy na snowboard do Austrii oznaczają również szereg innych atrakcji przygotowanych specjalnie na snowboard. Boardercross, poduszki do skakania, fun park oraz przede wszystkim całe mnóstwo świetnie przygotowanych snowparków. Wyjazdy snowboardowe do Austrii sprawią, że będziecie mogli skorzystać z najlepszych na świecie przeszkód i poskakać na najlepiej przygotowanych skoczniach. Do najlepszych snowparków w Austrii zaliczyć możemy: Penken Park w Mayrhofen, Absolut Park we Flachauwinkl, Blue Tomato Kings Park w Hochkönig, Snowpark Montafon w Vorarlberg, Snowpark Kreischberg, Kitzsteinhorn, Skicircus w Saalbach, KitzSki Snowpark w Kitzbühel /​ Kirchberg, Silvretta Arena w Ischgl, Zillertal Arena, AREA47 Snowpark w Sölden, a także snowparki na lodowcu w: Kaunertal, Hintertux, Stubai, Pitztal i Dachstein, które pozwolą Wam śmigać na deskach i nartach cały rok! Na uwagę zasługuje również kultowy Banger Park, najbardziej zaawansowane technologicznie centrum sportowe do ćwiczenia freestyle’u.!

Ośrodki narciarskie Austria – gdzie na narty i snowboard w

Gdzie na narty i snowboard w Austrii? To kluczowe pytanie! Ośrodki narciarskie w Austrii konkurują ze sobą o tytuł najlepszego. Ta zdrowa konkurencja sprawia, że większość z nich nie tylko posiada taką ilość tras, że ciężko je zjeździć w ciągu tygodniowego zimowego urlopu, ale także inwestuje w infrastrukturę wyciągów i systemy naśnieżania. Do najważniejszych austriackich ośrodków narciarskich możemy zaliczyć:

St. Anton am Arlberg (Tyrol) – wchodzi w skład Ski Arlberg, regionu oferującego aż 306 km tras (jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii). Składają się na niego miejscowości: St. Anton,​ St. Christoph, Stube, ​Lech, Zürs, Warth, Schröcken.

Lech am Arlberg (Vorarlberg) – również wchodzi w skład Ski Arlberg (aż 306 km tras zjazdowych). Lech am Arlberg ze względu na usytuowanie uznawany jest za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii.

Saalbach – Hinterglemm Leogang Fieberbrunn (Salzburger Land) – na ośrodek składa się łącznie 270 km tras połączonych wyciągami, co czyni go jednym z największych ośrodków narciarskich w Austrii.

Ischgl (Tyrol) – składa się z Ischg oraz Samnaun, które razem tworzą tzw. Silvretta Arena, oferujące łącznie aż 238 km tras.

Kitzbuhel – Kirchberg (Tyrol) – prężnie rozwijający się ośrodek narciarski. Ośrodek narciarski nazywany jest także KitzSki i oferuje ok. 230 km tras.

Sölden (Tyrol) – ten wysoko położony ośrodek (aż do 3340 m n.p.m.) to jeden z najlepszych austriackich ośrodków narciarskich i snowboardowych. Oferuje 146 km tras. Przy zakupie karnetu na cały region Ötztal Super Skipass mamy możliwość skorzystania aż z 356 km tras.

Mayrhofen – Zillertal (Tyrol) – ośrodek składa się z gór Penken i Ahorn. Oferuje 142 km tras i niezapomniane wrażenia. Posiada bardzo nowoczesną infrastrukturę. Niedaleko znajduje się lodowiec Hintertux. Składa się z miejscowości: Zell am Ziller, Gerlo, ​Königsleite, ​Hochkrimml, Penken, Ahorn, Rastkogel, Eggalm.

Silvretta Montafon (Vorarlberg) – ośrodek od 2007 r. zainwestował ponad 100 mln EUR w nową infrastrukturę! Oferuje aż 141 km tras.

Planai / Schladming (Steiermark) – składający się z miejscowości: Steiermark, Schladming, Planai, Hochwurzen, Hauser Kaibling, Reiteralm (4-Berge-Skischaukel) ośrodek narciarski oferuje aż 123 km tras narciarskich. Wchodzi w skład Ski Amade.

Flachau (Salzburger Land) – wchodzący w skład Ski Amade resort oferuje nam 120 km tras zjazdowych.  

Nassfeld (Kärnten) – to 110 km tras narciarskich i ponad 7. milionów euro zainwestowanych w infrastrukturę ośrodka w przeciągu ostatnich kilku lat. Liczby mówią same za siebie…

Schmitten – Zell am See (Salzburger Land) – wciąż rozwijający się ośrodek narciarski Zell am See oferuje 77 km tras narciarskich i snowboardowych i jedną z najpiękniejszych panoram w Austrii.

Stubaier Gletscher / Stubaital (Tirol) – największy lodowiec, na którym można jeździć na nartach w Austrii. Śnieg znajdziemy tam od października aż do czerwca! Stubaital oferuje 64 km tras zjazdowych.

Hintertuxer Gletscher / Hintertux (Tyrol) – jedyny w Austrii i jeden z niewielu ośrodków narciarskich na świecie, który działa 365 dni w roku. Lodowiec i różnica poziomów (od 1500 do 3250 m n.p.m.) sprawiają, że można tutaj szusować cały rok. Hintertux oferuje 60 km tras zjazdowych oraz całoroczny snowpark!

Heiligenblut – Grossglockner (Kärnten) – ośrodek znajduje się u podnóża najwyżej góry w Austrii (Grossglockner 3798 m n.p.m).  Oferuje nam 55 km tras zjazdowych i możliwość jeżdżenia na nartach i snowboardzie pod najwyższym austriackim szczytem.

Kitzsteinhorn – Kaprun (Salzburger Land) – położony na ponad 2 km. przewyższeniu (911-3029 m n.p.m.) ośrodek oferuje nam 41 km tras i możliwość zjazdu z lodowca Kaprun.

Ośrodek narciarski w Austrii

Austria - wyjazdy narciarskie i snowboardowe do Austrii

Dlaczego narty i snowboard w Austrii?

Austria to przede wszystkim świetnie przygotowane trasy i najnowsza infrastruktura. Narty i snowboard w Austrii oznaczają także piękne widoki i niesamowitą architekturę charakterystyczną tylko w tym regionie Europy. Urlop zimowy w Austrii oznacza także możliwość szusowania na rozlicznych lodowcach. Niektóre z nich umożliwiają jazdę na nartach i snowboardzie nawet latem. Warto wybrać się do Austrii na narty i snowboard również dlatego, że jest to jeden z najbliżej położonych ośrodków Alpejskich od Polski.

Które ośrodki narciarskie i snowboardowe w Austrii są najlepsze?

Ośrodków narciarskich w Austrii jest bardzo dużo. Większość z nich posiada nowoczesną infrastrukturę i świetnie przygotowane trasy. Do najważniejszych ośrodków narciarskich i snowboardowych w Austrii możemy zaliczyć: St. Anton am Arlberg, Lech am Arlberg, Saalbach – Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Ischgl, Kitzbuhel – Kirchberg, Sölden, Mayrhofen – Zillertal , Silvretta Montafon, Planai / Schladming, Flachau, Nassfeld, Schmitten – Zell am See, Stubaier Gletscher / Stubaital, Hintertuxer Gletscher / Hintertux, Heiligenblut – Grossglockner, Kitzsteinhorn – Kaprun

Jaka pogoda jest w Austrii zimą?

Austria zimą to bardzo malownicze miejsce. Przez większość zimy w Austrii towarzyszy nam zimowa aura. Oznacza to, że od grudnia do marca możemy liczyć na duże opady śniegu. Często związane jest to z chmurami i słabą widocznością. Świetnie zorganizowane ośrodki narciarskie nawet przy gorszych warunkach pogodowych gwarantują dobrze przygotowane trasy.

Kiedy najlepiej pojechać do Austrii na narty i snowboard?

Najbezpieczniejszymi miesiącami na urlop zimowy w Austrii pod kątem śniegu są styczeń i luty. W marcu i kwietniu z kolei trafimy w Austrii na więcej słońca, co oznacza przyjemniejszą aurę. Każdy okres urlopu zimowego w Austrii jest specyficzny i ciężko jest jednoznacznie określić kiedy najlepiej wybrać się na narty i snowboard do Austrii. Możemy być jednak pewni, że zawsze będzie to malownicze i urocze miejsce pełne świetnie przygotowanych stoków i pięknej infrastruktury.

Czy Austria to dobre miejsce na narty i snowboard?

Austria to jedno z najlepszych miejsc na narty i snowboard na świecie. Austriacy bardzo dbają nie tylko o swoje ośrodki narciarskie ale także o miejscowości, które są wyjątkowo urokliwe i w których panuje niesamowity ład architektoniczny. W połączeniu z wielomilionowymi inwestycjami poczynionymi w infrastrukturę wyciągów narciarskich, austriackie ośrodki narciarskie i snowboardowe zapewniają nam udany urlop i niezapomniane wrażenia.