Włochy - narty i snowboard - Snowee

Włochy – narty i snowboard

Sprawdź ofertę wyjazdów

Włochy – urlop zimowy we Włoszech

Włochy to świetne miesce na wyjazd na narty i snowboard. Jest wiele powodów, dla których to wymarzony kraj na zimowy urlop. Przede wszystkim narty i snowboard we Włoszech to świetnie przygotowane stoki, długie trasy i dobra infrastruktura wyciągów. Do tego Włochy to pyszne jedzenie i stosunkowo niskie ceny. Wszystko to połączone z malowniczą scenerią Alp i Dolomitów sprawia, że Włochy to wyjątkowe miejsce na wyjazd na narty i snowboard. Włochy to również sposób na dużo krótszą podróż z Polski niż narty we Francji i Szwajcarii. Dojazd autokarem zajmuje kilkanaście godzin, samochodem da się to skrócić o kolejne kilka godzin. Ośrodki narciarskie i snowboardowe we Włoszech są również dobrze skomunikowane z licznymi portami lotniczymi. Włochy jako miejsce na wyjazd na narty i snowboard mają bardzo dużo zalet. Spraw by Twój zimowy urlop był niezapomniany i pojedź ze Snowee do Włoch.

Narty we Włoszech  – grupowe wyjazdy narciarskie do Włoch

Narty we Włoszech to niezapomniane wrażenia i dobra zabawa w towarzystwie świetnego jedzenia i nieustającego słońca. Wyjazdy narciarskie do Włoch oznaczają jedne z najbardziej nasłonecznionych i najlepiej przygotowanych stoków w Europie. Dodatkowo narty we Włoszech to gwarancja śniegu i bardzo dobra infrastruktura. Włochy to dobre miejsce, żeby nauczyć się jeździć na nartach. Znajdziemy tutaj mnóstwo szerokich, zielonych i niebieskich tras. W wielu kurortach narciarskich znajdziemy także opcje dla bardziej wymagających narciarzy – czerwone i czarne sotki o dużym nachyleniu. Często dostępne są także slalom i slalom gigant. Włochy to nie tylko świetne miejsce do jazdy na nartach, to również idealny kraj pod kątem czasu spędzanego poza stokiem. A to przede wszystkim ze względu na wybitną kuchnię i pyszne wino. Zimowe wakacje narciarskie we Włoszech to nie tylko donzanie sportowe, ale równiez kulturowe i estetyczne. Włochy to miejsce, w którym idealnie da się połączyć wszystkie piękne aspekty narciarstwa.

Snowboard we Włoszech – grupowe wyjazdy snowboardowe do Włoch 

Włochy to również świetne miejsce do uprawiania snowboardu. I to zarówno dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na desce, jak również dla zaprawionych w boju snowboardzistów. W większości włoskich kurortów znajdziemy snowparki i boardercrossy. Ale to nie jedyne rozrywki czekające we Włoszech na snowboardzistów. Wyjazdy na snowboard do Włoch oznaczają również świetne możliwości to uprawiania tzw. freeride, czyli jazdy poza trasą. Wyjazdy snowboardowe do Włoch charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością – znajdziemy tu zarówno łatwe, zielone i niebieskie trasy dla osób początkujących, jak i szybsze trasy zjazdowe o większym nachyleniu dla osób zaawansowanych. Fani freestyle znajdą tutaj całą masę snowparków, a z kolei fani freeride zagłebić się mogą w okolicznych lasach i żlebach. Jednym zdaniem Włochy to miejsce wprost stworzone do jazdy na desce, a każdy snowboardzista znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ośrodki narciarskie Włochy – gdzie na narty i snowboard we Włoszech

We Włoszech znajdziemy bardzo dużo świetnych ośrodków narciarskich. Ale gdzie pojechać na narty i snowboard we Włoszech? Poniżej opisujemy najbardziej znane ośrodki narciarskie we Włoszech.

Sestriere i Val Chisone – czyli ośrodek Via Lattea, na który składają się Sestriere, Sauze d’Oulx, San Sicario, Claviere i Montgenèvre. Ośrodek oferuje ponad 400 km tras zjazdowych.

Val di Sole – znajdziemy tutaj aż 380 km ztras, z czego największy areał połączony wyciągami posiada 150 km tras i zaliczają się do niego miejscowości: Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida, Marilleva oraz pobliskie Pejo.

Tonale – ośrodek narciarski Ponte di Legno, Tonal, Presena Glacier, Temù (Pontedilegno-Tonale) zlokalizowany również w Val di Sole oferuje nam 100 km tras i 28 wyciągów. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków narciarskich we Włoszech.

Breuil-Cervinia-Valtournenche – ośrodek narciarski znajdujący się na granicy włosko-szwajcarskiej w dolinie Aosty. Matterhorn Ski Paradise posiada aż 322 km tras i przewyższenie od 1562 do 3899 m n.p.m., co czyni go jednym z najwyżej położonych ośrodków narciarskich na świecie.

Val Gardena175 km tras, 79 wyciągów (ośrodek połączony z Alpe di Siusi). Położony w środku południowego Tyrolu z miejscowościami St. Ulrich (Ortisei), Wolkenstein (Selva di Val Gardena), St. Christina (Santa Cristina).

Alpe di Siusi – 63 km tras i 21 wyciągów. Dzięki ski-busom i połączonemu ski-passowi możemy również korzystać z ośrodka Val Gardena, co daje łącznie ok. 175 km tras.

Val di Fassa – dolina posiadająca łącznie ponad 150 km tras. Składają się na nią miejscowości: Alpe Cermis  – Bellamonte, Capriana, Carano, Castello di Fiemme, Cavalese, Daiano, Masi di Cavalese, Molina  di Fiemme, Pampeago, Panchià, Passo Lavazè, Predazzo, Stava di Tesero, Tesero, Valfloriana, Varena, Ziano di Fiemme.

Monterosa – ośrodek Alagna Valsesia, Gressoney-La-Trinité, Champoluc, Frachey (Monterosa Ski) oferuje 132 km tras i 20 wyciągów położonych od 1212 do 3275 m n.p.m.

Alta Badia – rozciąga się od Grödnerjoch przez Colfosco, Corvara, La Villa, Badia, San Cassiano aż do Campolongo Pass. Oferuje 130 km tras i 53 wyciągi narciarskie.

Cortina d’Ampezzo – przepięknie położony ośrodek narciarski. Wyjątkowym czyni go przede wszystkim architektura miasta Cortina d’Ampezzo, ale także aż 120 km świetnie przygotowanych tras.

Val di Fiemme – dolina posiadająca łącznie 115 km tras. Na Val di Fiemme składa się łącznie 5. ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle oraz Ski Center Latemar. Najbardziej znane miejscowości to Cavalese, Predazzo oraz Pampeago.

Kronplatz – położony w połydniowym tyrolu, niedaleko austriackiej granicy. Znajdziemy tu 119 km tras .

Livigno – słynie z położenia oraz strefy bezcłowej. Oferuje niezapomniane wrażenia, 115 km tras i 32 wyciągi narciarskie.

3 Zinnen – ośrodek z przyszłością, ciągle rozwijający się oferuje 110 km tras i świetną infrastrukturę. Główne miejscowości to: Innichen (San Candido), Sexten (Sesto), Toblach (Dobbiaco) i Padola.

Arabba/​Marmolada – oferuje 63 km tras. Jest częścią słynnej “Sella Ronda” (pętli łączącej cztery najsłynniejsze przełęcze w Europie: Passo Pordoi – Passo Campolongo – Passo Gardena – Passo Sella). Marmolada to jeden z najsłynniejszych lodowców w Europie (3342 m n.p.m.).

Bormio – 50 km tras, 11 wyciągów i duże przewyższenie od 1225 do 3012 m n.p.m. daje nam niekończące się możliwości zjazdowe.Courmayeur – zlokalizowany w masywie Mont Blanc ośrodek oferuje 41 km tras i 17 wyciągów.

Włochy - wyjazdy narciarskie i snowboardowe do Włoch

W naszym Panelu Rezerwacyjnym stworzyliśmy wydarzenie „Dowolny wyjazd w sezonie 20/21”. Każdy z Was będzie mógł z poziomu Panelu zalogować się i sprawdzić swoją rezerwację. Wasze dotychczasowe rezerwacje zostaną tam przeniesione a zaliczki w 100% przeksięgowane na nowe rezerwacje. Będziecie mogli wybrać dowolny wyjazd z oferty 20/21 w dowolnym momencie sezonu. W Waszych rezerwacjach zostawimy tylko nazwę grupy i miejsce wyjazdu, oczywiście szczegóły te będziecie mogli modyfikować. Pozostałe opcje dodatkowe takie jak rodzaj ubezpieczenia, zakwaterowania, szkolenia etc. będziecie mogli wybrać ponownie po zarezerwowaniu nowego wyjazdu. Wystarczy, że dacie nam znać mailowo lub telefonicznie. Będziecie mieli również możliwość przeksięgowania kwoty na czyjąś rezerwacje oraz możliwość bezkosztowej zmiany uczestnika.

Dodatkowo Wasze wpłaty (vouchery) są zabezpieczone TFG (ochrona na wypadek niewypłacalności przedsiębiorców turystycznych).

Choć zdajemy sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie doskonałe mamy nadzieję, że spotka się z Waszym zrozumieniem.

Zgodnie ze specustawą z dnia 31/03/2020 dotyczącą wszystkich umów turystycznych bezpośrednio dotkniętych epidemią SARS-COV2 czas na zwrot wpłaconych środków został wydłużony o 180 dni. Alternatywnie organizator turystyki może zaproponować klientowi voucher o wartości 100% wpłaconej kwoty, do wykorzystania w ciągu roku. Zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości takiego rozwiązania. Wiemy, że obecna sytuacja dotyka bardzo wiele osób również finansowo.

Cały czas walczymy o zwroty wpłaconych pieniędzy od ośrodków narciarskich, jednak znacząca większość z nich stosuje przeniesienie wpłat na przyszły sezon.

W obecnej sytuacji nie ma rozwiązania idealnego, które zadowoliłoby wszystkich w 100%. Jesteście dla nas ważni i chcemy być w stosunku do Was fair dlatego wypracowaliśmy kompromis, który wydaje nam się rozsądnym rozwiązaniem dla wszystkich stron.

Wszystkim osobom, które zdecydowały się na zwrot a miały wpłaconą już całość kwoty za wyjazd, zwrócimy wpłaty pomniejszone o kwotę zaliczki (400 PLN). Wszystkie zaliczki zostaną Wam zwrócone w formie voucherów.

Więcej informacji znajdziecie w zakładce: Co stanie się z moją zaliczką za wyjazd?

Austria to jedno z najlepszych miejsc na narty i snowboard na świecie. Austriacy bardzo dbają nie tylko o swoje ośrodki narciarskie ale także o miejscowości, które są wyjątkowo urokliwe i w których panuje niesamowity ład architektoniczny. W połączeniu z wielomilionowymi inwestycjami poczynionymi w infrastrukturę wyciągów narciarskich, austriackie ośrodki narciarskie i snowboardowe zapewniają nam udany urlop i niezapomniane wrażenia.

Najbezpieczniejszymi miesiącami na urlop zimowy w Austrii pod kątem śniegu są styczeń i luty. W marcu i kwietniu z kolei trafimy w Austrii na więcej słońca, co oznacza przyjemniejszą aurę. Każdy okres urlopu zimowego w Austrii jest specyficzny i ciężko jest jednoznacznie określić kiedy najlepiej wybrać się na narty i snowboard do Austrii. Możemy być jednak pewni, że zawsze będzie to malownicze i urocze miejsce pełne świetnie przygotowanych stoków i pięknej infrastruktury.

Austria zimą to bardzo malownicze miejsce. Przez większość zimy w Austrii towarzyszy nam zimowa aura. Oznacza to, że od grudnia do marca możemy liczyć na duże opady śniegu. Często związane jest to z chmurami i słabą widocznością. Świetnie zorganizowane ośrodki narciarskie nawet przy gorszych warunkach pogodowych gwarantują dobrze przygotowane trasy.

Ośrodków narciarskich w Austrii jest bardzo dużo. Większość z nich posiada nowoczesną infrastrukturę i świetnie przygotowane trasy. Do najważniejszych ośrodków narciarskich i snowboardowych w Austrii możemy zaliczyć: St. Anton am Arlberg, Lech am Arlberg, Saalbach – Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Ischgl, Kitzbuhel – Kirchberg, Sölden, Mayrhofen – Zillertal , Silvretta Montafon, Planai / Schladming, Flachau, Nassfeld, Schmitten – Zell am See, Stubaier Gletscher / Stubaital, Hintertuxer Gletscher / Hintertux, Heiligenblut – Grossglockner, Kitzsteinhorn – Kaprun

Austria to przede wszystkim świetnie przygotowane trasy i najnowsza infrastruktura. Narty i snowboard w Austrii oznaczają także piękne widoki i niesamowitą architekturę charakterystyczną tylko w tym regionie Europy. Urlop zimowy w Austrii oznacza także możliwość szusowania na rozlicznych lodowcach. Niektóre z nich umożliwiają jazdę na nartach i snowboardzie nawet latem. Warto wybrać się do Austrii na narty i snowboard również dlatego, że jest to jeden z najbliżej położonych ośrodków Alpejskich od Polski.

Alpy to świetny kierunek na zimowy wyjazd z rodziną. Przecież ma to być przyjemność i zabawa a nie irytacja, że więcej stoimy w kolejce do wyciągu niż zjeżdżamy 😉 Jest wiele resortów alpejskich, które oferują mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, również ich niejeżdżących członków. Wszystkie ośrodki w naszej ofercie mają zróżnicowane trasy, więc zadowolą one zarówno wytrawnych narciarzy czy snowborderów jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki. Można rozplanować sobie wyjazd budżetowy albo zaszaleć, ale jeśli na narty czy deskę to tylko w Alpy!

Wybierając termin wakacji zawsze liczą się dla nas trzy kryteria: czas (kiedy mamy lub możemy mieć wolne); cena oraz pogoda.

Większość rodzin ma wolne w trakcie ferii, ale niestety ferie w krajach Alpejskich wypadają podobnie. Szczególnie luty jest tu miesiącem, gdzie ceny idą do góry, więc jeśli mamy taką możliwość wybierajmy styczeń. Podobnie jest ze świętami bożonarodzeniowymi oraz Sylwestrem są to najdroższe terminy ponieważ cała Europa ma w tym czasie wolne, dodatkowo wszędzie jest mnóstwo ludzi i stoki są zapełnione a gwarancja śniegu tylko w kilku Alpejskich resortach. Natomiast Ferie Wielkanocne to zupełnie inna para kaloszy. W tym terminie często można znaleźć bardzo fajne oferty w dobrych cenach, trzeba tylko wiedzieć gdzie jest gwarancja śniegu, szczególnie jeśli Wielkanoc wypada w drugiej połowie kwietnia.

Oczywiście jeździć 🙂 Ale Alpy mają do zaoferowania mnóstwo innych atrakcji poczynając od alternatywnych środków transportu takich jak sanki, skutery czy rakiety śnieżne. W większości resortów są również atrakcje wodne aquaparki, baseny lub termy, często też tory saneczkowe i lodowiska. Każdy z resortów w którym organizujemy nasze wyjazdy rodzinne ma swoje wyjątkowe atrakcje.

Team animatorów na naszych wyjazdach rodzinnych dba o to aby nie nudziło się osobom w żadnym wieku 🙂 W ciągu dnia na stoku organizujemy gry, zawody i atrakcje dla całych rodzin takie jak: zjazd na orientację, siatkówka, grill, etc. Zawsze zostaniecie poinformowani poprzez SMS co i gdzie się dzieje. W godzinach popołudniowo-wieczornych codziennie odbywają się animacje dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą się zintegrować a rodzice znaleźć chwilę dla siebie. Wieczorami atrakcje dla trochę starszych takie jak podchody, planszówki czy joga lub rozciąganie. Każdy z resortów w którym organizujemy nasze wyjazdy rodzinne ma swoje wyjątkowe atrakcje np. 3 Zinnen – karmienie reniferów, Les 2 Alpes – lodowa jaskinia i ice glider, La Tzoumaz – rakiety śnieżne i tor saneczkarski.

Czy zawsze nie marzyłeś/aś aby zarazić swoją miłością do sportów zimowych całą rodzinę? A nawet jeśli nie to chyba wiesz, że Ci którzy kochają zimę są szczęśliwsi? 😉 Co fajniejszego można zrobić w ferie zimowe kiedy dzieci mają wolne? Zabierając swoją rodzinę na narty i snowboard w Alpy zapewniasz im dużą dawkę ruchu, śmiechu i dobrej zabawy. Nie ma znaczenia jeśli nikt z Was nigdy nie uprawiał sportów zimowych. Mamy wspaniałych instruktorów uczących zarówno dorosłych i dzieci na wszystkich poziomach zaawansowania. Możecie wybrać zakwaterowanie w hotelu lub w alpejskich apartamentach. Na niektórych wyjazdach rodzinnych na narty oraz snowboard w Alpy macie opcje z wyżywieniem, ale mamy też takie, gdzie możecie zniwelować koszta i gotować sami. Po stoku czeka na Was i Wasze pociechy moc atrakcji organizowanych przez Snowee 🙂

Włochy to jedno z najlepszych na świecie miejsc na narty i snowboard. Narty i snowboard we Włoszech oznaczają najlepszą infrastrukturę, świetnie przygotowane trasy, piękne widoki i całe mnóstwo słońca. Włochy to także gama dodatkowych atrakcji, pyszne jedzenie, wyjątkowe wino i niezapomniany czas zimowych wakacji.

Włochy przez całą zimę są dobrym miejscem na wyjazd na narty i snowboard. W każdym okresie zimy znajdziemy tu coś innego i unikatowego. Grudzień to często piękne dekoracje i świąteczne jarmarki. Styczeń i luty to często najlepsze śniegowo miesiące zwłaszcza dla tych, którzy poszukują świeżego puchu. Z kolei marzec i kwiecień we Włoszech uraczą nas pięknie nasłonecznionymi stokami. Dla każdego coś miłego. 😉

Włochy to jedna z najbardziej słonecznych destynacji, jaką możemy wybrać na nasz urlop narciarski i snowboardowy zimą. Włoskie alpy ciągną się praktycznie przez całą północną część tego kraju. Pogoda może się różnić w poszczególnych częściach włoskich Alp. Co do reguły jednak we Włoszech znajdziemy dużo słońca, zwłaszcza w miesiącach marzec i kwiecień.

Jest wiele świetnych ośrodków narciarskich i snowboardowych we Włoszech. Najlepsze z nich to: Sestriere i Val Chisone, Val di Sole, Tonale, Breuil-Cervinia-Valtournenche, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Monterosa, Alta Badia, Cortina d’Ampezzo, Val di Fiemme, Kronplatz, Livigno, 3 Zinnen, Arabba/Marmolada, Bormio, Courmayeur. Warto zwrócić uwagę na to, które ośrodki są połączone wyciągami, a w których między poszczególnymi trasami trzeba się poruszać ski-busami.

Narty i snowboard we Włoszech przede wszystkim ze względu na duże ośrodki narciarskie i świetnie przygotowane trasy. Warto również odwiedzić Włochy na narty i snowboard ze względu na dobrą infrastukturę. Ale to nie wszystko! Włochy to przede wszystkim idealne miejsce na zimowy urlop ze względu na świetne jedzenie i niezapomniany klimat.

Jedno z najlepszych na świecie. I to pod każdym kątem. Szwajcaria to dobre miejsce na narty ze względu na dużą ilość tras, świętną infrastrukturę wyciągów i idealnie przygotowane stoki. Szwajcaria to również dobre miejsce na snowboard ze względu na liczne snowparki i świetne warunki do uprawiania freeride’u.

Szwajcaria jest pięknym i malowniczym miejscem całą zimę, a nawet cały rok. Jeśli chodzi o wyjazd na narty i snowboard do Szwajcarii to najlepiej wybrać się w grudniu, styczniu, lub marcu. Ten okres pozwala nam na pewny śnieg a jednocześnie atrakcyjne ceny zakwaterowania i ski-passu. Luty ze względu na szwajcarskie ferie jest dużo droższy, tak samo jak okres sylwestrowy i świąteczny.

Alpy szwajcarskie są wysokie, dlatego zimą w Szwajcarii możemy być pewni zimowej aury. Gdyby jednak warunki śniegowe nie dopisały, szwajcarskie ośrodki narciarskie posiadają najlepsze i najnowsze na świecie systemy sztucznego naśnieżania, które zapewniają, że większośc tras jest otwartych od listopada do kwietnia! Naturalny śnieg w Szwajcarii jest najbardziej pewny w styczniu, lutym i marcu.

Szwajcaria posiada całe mnóstwo dobrych ośrodków narciarskich i snowboardowych. Szwajcaria to nie tylko duża ilość tras, ale także najnowsza infrastuktura i idealnie przygotowane stoki. Do najlepszych szwajcarskich ośrodków narciarskich możemy zaliczyć: Verbier (Cztery Doliny), Zermatt / Cervinia, St Moritz, Davos / Klosters, Laax, Arosa / Lenzerheide, Wengen, Crans-Montana, Andermatt, Saas-Fee, Engelberg / Titlis, Mürren.

Szwajcaria to szczególne miejsce na wyjazd na narty i Snowboard. Najnowsza infrastuktura i świetnie przygotowane stoki. Piękne, malownicze miejscowości z zachowanym nieskazitelnym ładem architektonicznym. Wysoki standard zakwaterowania. Duże ośrodki narciarskie. Liczne snowparki i świetne warunki do freeride’u. A wszystko to działa jak w szwajcarskim zegarku. To powody, dla których Twój wyjazd na narty i snowboard do Szwajcarii będzie niezapomniany.

Najlepsze! Francja to olbrzymie superośrodki narciarskie, w których znajdziemy setki kilometrów tras. Francja to również bardzo wysoko położone miejscowości alpejskie, które umożliwiają nam zakwaterowanie praktycznie na stoku lub zaraz przy nim. Francja to idealne miejsce na narty i snowboard również dzięki świetnej i konsekwetnie modernizowanej infrastrukturze. Francuzi dbają o ośrodki narciarskie i dużo inwestują, byśmy mogli cieszyć się najnowszymi wyciągami, naśnieżonymi trasami i idealnie przygotowanymi stokami.

Nie da się jednoznacznie określić jaki jest najlepszy czas na wyjazd na narty i snowboard do Francji. Każdy miesiąc zimy zaoferuje nam coś innego. Grudzień to początek sezonu i często czas sporych opadów. To również czas, w którym znajdziemy stosunkowo niskie ceny za wysoki standard zakwaterowania. Styczeń i luty to miesiące bardziej pewne śniegowo. Polecamy je zwłaszcza tym, którzy lubią jeździć w puchu. Z kolei marzec i kwiecień to najbardziej słoneczne miesiące we Francji. Ze względu na koniec sezonu wtedy też występuje tu największa pokrywa śnieżna.

Wiele zależy od miesiąca, w którym wybierzemy się na nasz urlop narciarski i snowboardowy do Francji. Generalnie we Francji przez większość sezonu jest dużo lepsza pogoda niż np. w Austrii. Dużo łatwiej jest trafić we Francji na piękny słoneczny dzień. Są ośrodki narciarskie, jak np. Alpe d’Huez, które mają ponad 300. słonecznych dni w roku! Jeśli jednak chcemy zwiększyć swoje szanse i sprawić by nasz wymarzony wyjazd na narty i snowboard do Francji był jak z bajki, Snowee poleca wybrać się do Francji pod koniec marca lub w kwietniu.

Francja posiada mnóstwo świetnych ośrodków narciarskich. Trudno jest jednoznacznie określić, które ośrodki narciarskie we Francji są najlepsze. Val Thorens (Trzy Doliny) to jeden z najbardziej nagradzanych ośrodków narciarskich na Świecie. Trzy razy pod rząd Val Thorens został wybrany najlepszym ośrodkiem narciarskim na Świecie (World’s Ski Awards). Trzy Doliny są również największym ośrodkiem narciarskim na Świecie połączonym wyciągami. Poza tym na uwagę zasługą równięż: Les Deux Alpes (Les 2 Alpes), Alpe d’Huez, Vars-Risoul, Orelle.

Francja to największe ośrodki narciarskie na Świecie. To właśnie we Francji znajdziemy całą masę ośrodków, których liczba tras łącznie przewyższa magiczną liczbę 200 km. Francja jest również kolebką apres-ski – słynnych na cały świat imprez, które odbywają się zaraz po stoku. Narty i snowboard we Francji charakteryzują się również bliskością miejsca zamieszkania do stoku – to właśnie tutaj najczęściej jesteśmy zakwaterowani na stoku lub zaraz obok niego. Jest mnóstwo powodów, dla których narty i snowboard we Francji są wyjątkowe – przyjedź, to się przekonasz!

Ależ oczywiście! Alpy to znakomity kierunek na wyjazd na narty i snowboard dla firmy. Dlaczego? Przede wszystkim to jedno z najlepszych na świecie miejsc do uprawiania sportów zimowy. A sport to nie tylko zdrowie, ale również świetny sposób na relaks i wysiłek fizyczny, który w rezultacie prowadzi do wrostu poziomu motywacji i skupienia u pracowników. Alpy to jednak nie tylko stoki narciarskie ale także świetnie przygotowane turystyczne miejscowości, w których znajdziemy całą masę atrakcji, które sprawią, że nasz firmowy wyjazd na narty i snowboard będzie niezapomnią przygodą.

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie kiedy najlepiej pojechać na firmowy wyjazd narciarski i snowboardowy. Jeśli zależy Wam na słońcu, dobrej pogodzie i gwarantowanym śniegu najlepsze będą miesiące marzec i kwiecień. Jeśli wolicie świeże dostawy śniegu i bardziej zimową aurę, najbardziej spodoba się Wam w styczniu i lutym. Początek grudnia i koniec kwietnia też mają swój urok, bo to początek i koniec sezonu co oznacza lepszy standard zakwaterowania w miejszych cenach. To Ty musisz wybrać, który miesiąc będzie najbardziej korzystny na wyjazd motywacyjny na narty i snowboard dla Twojej firmy.

Firmowy wyjazd na narty i snowboard w Alpy to przede wszystkim okazja do pojeżdżenia na jednej lub dwóch deskach. Ale nie tylko. Życie w Alpach nie kończy się na stoku. Miejscowości alpejskie dostarczają wielu wrażeń również popołudniami. Francja i Włochy specjalizują się przede wszystkim w apres-ski, czyli imprezach organizowanych zaraz po jeździe na stoku. Znajdziemy tu również wiele klubów, pubów i urokliwych restauracji. Szwajcaria i Austria stawiają na bardziej spokojny sposób spędzania czasu – wśród pięknych i malowniczych alpejskich miejscowości znajdziemy całe mnóstwo świetnych knajp, restauracji, sklepów i butików.

Na wyjeździe typu incentive, czyli firmowym wyjeździe na narty i snowboard zapewnione są nie tylko podstawowe świadczenia zimowej usługi turystycznej (ski-pass, zakwaterowanie, transport, ubezpieczenie), ale także szereg dodatkowych atrakcji i aktywności. Każdy pracownik znajdzie coś dla siebie na firmowym wyjeździe na narty i snowboard. Snowee organizuje czas wolny poza stokiem. Zajmiemy się profesjonalnym zorganizowaniem warsztatów, seminariów, szkoleń i wykładów. Również strona rozrywkowa firmowego wyjazdu na narty i snowboard nie jest nam obca. Specjalizujemy się w tym i chętnie w zorganizowaniu atrakcji a w tym: imprezy, apres-ski, wieczory pokerowe, kolacja regionalna, spotkania integracyjne itp.

Incentive to z definicji motywator do działania. W przypadku turystyki incentive to nic innego jak firmowy wyjazd motywacyjny. Wyjazdy takie mają na celu integrację i zwiększenie poziomu motywacji pracowników firmy. To nie tylko sposób na wynagrodzenie pracownika za trud jego pracy, ale także znakomita okazja, żeby zwiększyć wydajność i ulepszyć jakość pracy naszych pracowników. Firmowe wyjazdy na narty i snowboard to szczególna forma incentive’u, ze względu na połączenie charakteru motywacyjnego i szkoleniowego z duchem sportu. Snowee specjalizuje się w organizacji wyjazdów motywacyjncyh na narty i snowboard dla firm.

Alpy to idealny kierunek na wyjazd na narty i snowboard dla studentów. Możemy wtedy połączyć zajawkę i sport z imprezowaniem. Wiadomo, że studencki wyjazd narciarski i snowboardowy to nie tylko narty i snowboard. W Alpach znajdziemy dużo więcej. Snowee nie pozwoli Wam się nudzić popołudniami. Studenckie wyjazdy na narty i snowboard to nasza specjalność. Zorganizujemy Wam czas wolny tak, żeby nie było chwili na nudę!

Stanowczo najlepszym terminem na studencki wyjazd na narty i snowboard w Alpy jest marzec lub kwiecień. Styczeń i luty ze względu na ferie to dużo bardziej rodzinne miesiące na wyjazd narciarski i snowboardowy. Z kolei w marcu i w kwietniu w górach roi się od młodych ludzi i studentów. To właśnie wtedy orgaznizowane są największe festiwale muzyczne w Alpach. Wtedy też zakosztować możemy najlepszego nocnego życia w kurortach.

Pytanie! Kto bawi się lepiej niż studenci? Oczywiście, że nikt. Również w Alpach studenci bawią sie znakomicie. Studenckie wyjazdy na narty i snowboard w Alpy to okazja, żeby podbić liczne knajpy, puby, restauracje i kluby. Impreza zaczyna się zaraz po stoku na tzw. Apres-ski, a kończy… kiedy tylko dusza zapragnie. Alpy to miejsce, w którym studenci czują się jak ryba w wodzie i mogą imprezować i do białego rana.

Studencki wyjazd to w dużej mierze narty i snowboard. Ale przecież wiadomo, że studentowi to nie wystarczy… Snowee zapewni Ci także, całą masę atrakcji poza stokiem. Imprezy integracyjne, apres-ski, gry, zabawy, zawody, wieczory pokerowe, koncerty, DJe, imprezy tematyczne, grill to tylko niektóre z organizowanych przez nas atrakcji. Mało Ci? Nasi sponsorzy sprawią, że Twój studencki wyjazd na narty i snowboard będzie jeszcze bardziej wyjątkowy! Darmowe napoje umilą Ci czas 😉 a liczne nagrody na pewno ucieszą Twój zimowy gust.

Alpy to nie tylko miejsce, w którym możemy pojeździć na nartach i snowboardzie na najlepszych stokach na świecie. Alpy to także miejsce, w którym znajdziemy jedne z lepszych imprez. To właśnie dlatego studenckie wyjazdy na narty i snowboard są najlepsze! Wyobrażacie sobie imprezę zaraz po jeździe na stoku, gdzie ludzie tańczą na stołach w butach narciarskich!? To właśnie apres-ski. Zabierzemy Was tam ze Snowee i udowodnimy, że studenci bawią się świetnie na wyjazdach na narty i snowboard!

Grupowe wyjazdy na narty oraz snowboard

Snowee specjalizuje się w organizacji grupowych wyjazdów na narty i snowboard. Grupowe wyjazdy narciarskie możemy podzielić na kilka podkategorii – wyjazdy ze znajomymi, wyjazdy studenckie, wyjazdy rodzinne czy wyjazdy firmowe. Snowee ma doświadczenie w organizacji każdego rodzaju wyjazdów grupowych. Na wyjazdach w góry znamy się najlepiej! Grupowe wyjazdy na narty? Grupowe wyjazdy na snowboard? Wyjazdy studenckie, wyjazdy rodzinne, wyjazdy firmowe, wyjazdy ze znajomymi? Nie ma problemu! Zorganizujemy dla Ciebie wyjazd uszyty na Twoją miarę! Na początku naszej kariery organizowaliśmy studenckie wyjazdy na narty i snowboard. Z biegiem czasu okazało się, że nasi klienci oczekują czegoś więcej. Tak powstały inne gałęzie Snowee organizujące rodzinne, studenckie wyjazdy na narty i snowboard oraz firmowe wyjazdy narciarskie i snowboardowe. Chcesz zorganizować grupowy wyjazd na narty i snowboard? Napisz do nas!

Alpy – wyjazdy narciarskie i snowboardowe w Alpy

Snowee organizuje wyjazdy narciarskie i snowboardowe w Alpy. To jedna z naszych głównych destynacji. W naszej ofercie znajdziesz wyjazdy w Alpy francuskie, Alpy włoskie, Alpy szwajcarskie i Alpy austriackie. Ale nie tylko! Organizujemy również wyjazdy na narty i snowboard do Gruzji, a także wyjazdy na surfing, windsurfing i kitesurfing. Ale to na wyjazdach narciarskich i snowboardowych w Alpy znamy się najlepiej! Francja, Włochy, Szwajcaria czy Austria? Wybór należy do Ciebie! Ekipa Snowee zna całe Alpy jak własną kieszeń. Wyjazdy narciarskie i wyjazdy snowboardowe w Alpy to nasza domena! Posiadamy lata doświadczeń w najwyższych górach Europy, czujemy się tu dobrze i sprawimy abyś Ty również poczuł się tu wyjątkowo. Snowee to firma tworzona przez ludzi z pasją i sercem – każdy z nas od wielu lat jeździ na wyjazdy w Alpy. Niektórzy z nas mają doświadczenie w organizacji wyjazdów narciarskich, inni w organizacji wyjazdów snowboardowych. Każdy z nas był w różnej części Alp – francuskiej, włoskiej, szwajcarskiej czy austriackiej. To dlatego tak dobrze się uzupełniamy i tworzymy zespół ludzi, którzy sprawią, że Twój wyjazd na narty i snowboard w Alpy będzie niezapomniany.

Wyjazdy narciarskie i snowboardowe

Wyjazdy na narty i snowboard to wyjazdy przeznaczone dla ludzi z pasją. Nie bez przyczyny wielu z nas wybiera wyjazdy narciarskie i snowboardowe. Nie każdego z nas interesują zwykłe wakacje. Wielu potrzebuje czegoś więcej – rozrywki, sportu, adrenaliny. Wyjazdy narciarskie to sposób na świetny czas w gronie najbliższych – znajomych, przyjaciół, rodziny. Snowee to biuro podróży, które specjalizuje się w organizacji wyjazdów na narty i snowboard. Mamy w swojej ofercie wyjazdy dla singli, wyjazdy dla par, wyjazdy dla firm i wyjazdy dla studentów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W Snowee troszczymy się o każdy szczegół i wiemy najlepiej jak powinien wyglądać dobrze zorganizowany wyjazd narciarski i snowboardowy. Mamy duże doświadczenie w organizacji wyjazdów na narty i snowboard. Robimy to od dawna i robimy to z pasją. Dołącz do nas i pojedź na jeden z wyjazdów na narty i snowboard! Krzyknij razem z nami LET IT SNOWEE.

Jasne, że możesz? Wystarczy, że napiszesz do nas na info@snowee.pl !
Pamiętaj, że nasz system wystawia faktury automatycznie, więc jeśli chcesz zmienić dane na fakturze, musisz to zrobić przed wyjazdem!

Na imprezy autokarowe możesz zabrać ze sobą:
– bagaż podręczny: 5kg
– bagaż główny: 20kg (preferowana miękka torba)
– jeden komplet sprzętu (narty/deska + kijki + buty)

Narty i deski mogą być zapakowane w pokrowce.

W przypadku sprzętu snowboardowego najlepiej jest odkręcić wiązania i spiąć je razem z butami w osobnej torbie. Będziesz mieć pewność, że się nie połamią.

Jeżeli zabierasz duży pokrowiec (quiver) to suma jego wagi razem z Twoją torbą nie może przekroczyć 35kg.

Istnieje możliwość powiększenia bagażu głównego do 30kg (bagaż XL) za dodatkową opłatą.

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego bagażu (torba 20kg) za dodatkową opłatą.

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego sprzętu (narty lub snowboard) za dodatkową opłatą.

Przy imprezach samolotowych info nt. bagażu znajdziesz w zakładce transport.

Miejsca w autokarze są numerowane, więc Wasza ekipa na pewno będzie siedzieć razem. Możecie wysłać swoje preferencje na info@snowee.pl – zobaczymy co da się zrobić.

To zależy od konkretnego wyjazdu. Dokładną informację znajdziesz w ofercie interesującego Cię wyjazdu.

Jest to ubezpieczenie, które można wykupić tylko w momencie rezerwacji. Ubezpieczyciel pokryje wtedy koszty wyjazdu, jeśli na niego nie pojedziesz, ale tylko w określonych przypadkach.

Podczas 10. lat naszej pracy w Alpach nie zdarzyło się aby ubezpieczenie nie wystarczyło na pokrycie kosztów leczenia. Zawsze jednak warto przed wyjazdem wyrobić sobie kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.

Wszystkie ubezpieczenia w Snowee obejmują uprawianie sportów podwyższonego ryzyka (narciarstwo i snowboard). Ubezpieczenie działa od chwili przekroczenia granicy, aż do powrotu do Polski. Każde ubezpieczenie Snowee zawiera pakiet KL i Assistance a także bagaż podróżny. Niektóre, dodatkowe ubezpieczenia Snowee obejmują także OC oraz sporty ekstremalne. Opcje i sumy ubezpieczeń opisane są zawsze w ofercie konkretnego wyjazdu.

Na wybranych wyjazdach oferujemy możliwość wykupienia gwarancji miejsca w sypialni. Więcej szczegółów znajdziesz w ofercie danego wyjazdu.

Na niektórych wyjazdach jest taka opcja. Jednak w większości resortów nie dysponujemy takimi apartamentami, gdyż ich cena jest wyższa niż dopłata do dwóch wolnych łóżek w apartamencie 4-osobowym.

Możesz pod warunkiem, że Twoja grupa jest w stanie zapełnić cały apartament. Jeżeli chcesz zarezerwować apartament o danym rozmiarze, napisz na rezerwacje@snowee.pl

Właśnie dlatego podajecie kod grupy, abyśmy mogli zakwaterować Was razem. Jeżeli chcecie mieć pewność rezerwacji apartamentu o danym rozmiarze, to napiszcie na rezerwacje@snowee.pl

 

Dokładny opis oraz zdjęcia apartamentów można znaleźć w zakładce ZAKWATEROWANIE w ofercie wybranego wyjazdu na naszej stronie. Ogólnie operujemy w typowym standardzie alpejskich chaletów – zawsze w apartamencie znajdziesz wyposażoną kuchnię, żeby zrobić sobie obiad. Apartamenty w podstawowym wariancie są na ogół dość ciasne.

Jeżeli nie wykupiłeś ubezpieczenia od rezygnacji, możesz zrezygnować zgodnie z Warunkami Uczestnictwa. Kwota potrącenia jest zależna od terminu rezygnacji.

Jak najbardziej! Jeździ z nami sporo “singli” 🙂 W trakcie rezerwacji wybierasz opcję “dokwaterowanie do apartamentu”, a my zadbamy o to, abyś miał/miała fajnych współlokatorów 🙂

Aby zarezerwować wyjazd przynajmniej jedna osoba z grupy musi założyć profil w naszym Panelu Rezerwacyjnym. Następnie w Panelu Rezerwacyjnym w zakładce WYJAZDY wybierasz ten, który Cię interesuje i klikasz rezerwuj. Przy rezerwacji masz możliwość dodania kolejnych osób. Również po dokonaniu rezerwacji w zakładce WYJAZDY pojawi się funkcja “DODAJ OSOBĘ”.

Aby zarezerwować wyjazd przynajmniej jedna osoba z Twojej grupy musi założyć profil w naszym Panelu Rezerwacyjnym. Następnie w Panelu Rezerwacyjnym w kategorii WYJAZDY wybierasz ten, który Cię interesuje i klikasz rezerwuj.

Tak! Napisz do nas na info@snowee.pl, to przygotujemy wyjazd uszyty na miarę Twoich potrzeb.

Zapisy na wycieczki fakultatywne odbywają się na miejscu. Nasza kadra poinformuje Cię, jakie wycieczki i atrakcje są dostępne na danym wyjeździe.

Na szkolenie możesz zapisać się w Panelu Rezerwacyjnym. Jeśli do wyjazdu jest mniej niż 14 dni, na szkolenie zapisać można się tylko telefonicznie przez naszą infolinię. Na szkolenie można także dopisać się na miejscu (UWAGA! jedynie pod warunkiem dostępności miejsc w grupach szkoleniowych!). Za dopisanie się do szkolenia na miejscu obowiązuje dodatkowa opłata.

Program szkolenia Snowee bazuje na programie szkoleniowym Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) i Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu (SITS). Nasi instruktorzy dostosowują program szkolenia do umiejętności i potrzeb kursantów.

Szkolenia Snowee odbywają się na trzech poziomach zaawansowania:
– poziom podstawowy (dla osób które „stawiają swoje pierwsze kroki” na śniegu)
– poziom średnio-zaawansowany (dla osób, które już jeżdżą)
– poziom zaawansowany (dla osób, które chcą podszkolić swoją technikę)

Więcej informacji na temat szkoleń znajdziesz tutaj: Szkolenia

 

Naprawdę bardzo rzadko zdarza się, żeby zimą nie było śniegu w Alpach. Nam zdarzyło się to tylko w trakcie jednego wyjazdu w grudniu. Ale zdarzyło się. Wtedy woziliśmy uczestników do wyżej położonego ośrodka obok, a więc spokojnie – każdy problem da się rozwiązać.

No Jasne! Listę naszych partnerów znajdziesz tutaj: Testy sprzętu

Pamiętaj, że na wybranych wyjazdach jest dostępny wybrany sprzęt testowy.

Upewnij się, że wysłałeś nam maila w tej sprawie i otrzymałeś potwierdzenie. Środki zostaną zwrócone na konto w ciągu 7 dni od otrzymania potwierdzenia.

Możesz to sprawdzić w Panelu Rezerwacyjnym. Pamiętaj, że wpłaty mogą być wprowadzone do Panelu z lekkim opóźnieniem, więc jeśli nie widzisz wpłaty od razu, to easy – to nie powód do zmartwień 😉

Jeżeli otrzymałeś maila, że rezerwacja została skasowana, zadzwoń na naszą infolinię. Jeśli Twoje rezerwacja jest ciągle aktywna, wyślij nam jak najszybciej potwierdzenie wykonania przelewu.

Szczegółowe warunki płatności są opisane w ofercie danego wyjazdu.

Możesz zapłacić tradycyjnym przelewem na nasze konto (szczegółową instrukcję płatności znajdziesz w szczegółach swojej rezerwacji w naszym Panelu Rezerwacyjnym). Możesz także zapłacić poprzez system płatności (dodatkowa opłata za płatność).

Szczegółowe informacje na temat zniżek można znaleźć na naszej stronie w zakładce Zniżki.

W większości terminów jest taka możliwość. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie ofertę z przelotem.

Miejsca w autokarze są numerowane, więc Wasza ekipa na pewno będzie siedzieć razem.

Miejsca w autokarze są numerowane, więc jeśli jedziecie z tego samego miasta, Wasza ekipa na pewno będzie siedzieć razem.

Czy moja rodzina będzie się dobrze czuła na wyjeździe ze Snowee?

Już nasza w tym głowa, żeby wszyscy byli zadowoleni. Dla najmłodszych mamy dedykowane lekcje nart i snowboardu. Pomożemy postawić na deskach Twoje dzieci, gdy Ty będziesz wykorzystywał możliwości najlepszych ośrodków sportów zimowych w Europie.

A co po nartach?

Po nartach też się nimi zaopiekujemy – w góry jeżdżą z nami animatorzy, którzy organizują zabawy i gry z nagrodami. Nikt się nudzi! Mamy też grilla dla rodzin z dziećmi i organizujemy wycieczki fakultatywne, np. zwiedzanie sąsiedniego miasteczka.

Od czego zacząć?

Zaczynając przygodę z jazdą na snowboardzie często stajemy przed wyborem – jaki snowboard wybrać? Poniżej przedstawiamy poradnik, który pomoże Wam w wyborze odpowiedniego sprzętu.

Deskę dobieramy odpowiednio do wagi ciałą, wzrostu oraz stylu i terenu w jakim zamierzamy jeździć. W początkowych fazach nauki warto wybrać deskę miękką i krótszą niż wynika to z tabeli przedstawionych poniżej. Taka deska wybaczy Wam wiele błędów, będzie łatwiejsza w prowadzeniu i nadal da dużo przyjemności z jazdy! Dopiero po nabyciu podstawowych umiejętności jazdy powinniśmy zastanowić się, w którym konkretnie kierunku idziemy. No więc do dzieła:

Styl jazdy

Deski dzielimy najczęściej na Freeride, Freestyle, All Mountain oraz Boardercross.

Jeśli wybraliśmy już konkretny styl jazdy, deska odpowiedniego rodzaju będzie pomocna w jego doskonaleniu. Pamiętajmy jednak, że deski typu all-mountain z reguły sprawdzą się w amatorskim uprawianiu snowboardu w każdych warunkach.

Kształt deski (wygięcie)

Tutaj deski dzielimy na:

  • camber: typowo wygięta deska; jeśli położymy deskę na równej powierzchni, jej środek odstaje od podłoża
  • reverse camber (rocker): deska wygięta jak banan; jeśli położymy deskę na równej powierzchni, jej przód i tył odstają od podłoża
  • konstrukcje mieszane: łączące obie powyższe

Wygięcie deski, jest często powiązane z wybranym stylem jazdy. Np. na deskach typu rocker łatwiej jeździ się w głębokim śniegu.

Środek ciężkości

  • Twintip: czyli deska symetryczna ze środkiem ciężkości położonym na środku
  • Directional: deska niesymetryczną (np. setback, gdzie środek ciężkości jest przeniesiony na tył).

Rodzaje krawędzi deski

  • Krawędź prosta – najpopularniejsze, standardowe rozwiązanie stosowane w deskach snowboardowych. Metalowa krawędź naostrzona pod odpowiednim kątem, zapewnia dobre trzymanie się deski na stoku a nawet na lodzie. Taka konstrukcja jest dość prosta w utrzymaniu (zachowaniu odpowiedniej ostrości krawędzi).
  • Krawędź falowana (np. magne-traction) – stosowana przez niektórych producentów (np. Lib Tech, Gnu) krawędź falowana zapewnia lepsze trzymanie na stoku i bardziej bezpieczną jazdę na lodzie. Jazda na takiej desce jest jednak bardziej wymagająca technicznie. Taka deska nie wybacza błędów! Dla zobrazowania różnicy w działaniu deski w prostą i z pofalowaną krawędzią, można sobie wyobrazić nóż z prostą krawędzią do krojenia wędlin oraz nóż z piłką do krojenia chleba. Ten drugi wrzyna się i trzyma znacznie mocniej 🙂
  • Brak metalowej krawędzi – zdarzają się i takie konstrukcje! Najczęściej stosowane w deskach przeznaczonych wyłącznie do jazdy w głębokim puchu.

Rodzaj mocowania wiązań

Przy zakupie deski, powinniśmy zwrócić również uwagę na rodzaj mocowania wiązań. Oprócz standardowego rozstawienia mocowań, niektórzy producenci stosują rozstawienie pozwalające zamocować do deski tylko dedykowane wiązania tej samej firmy (np. Burton z systemem EST)

Szerokość i kształt deski

  • Szerokość deski dobieramy do długości naszej stopy. Po wpięciu się w deskę zarówno palce jak i pięty nie powinny zbytnio wystawać poza snowboard.
  • Na rynku występują deski o rozmaitych kształtach, które w zależności od umiejętności ridera pozwalają na szybsze lub głębsze wejście na krawędź deski.

Dobór wagą i wzrostem

Przykładowe rozmiary – mogą ulec zmianie w zależności od doświadczenia ridera.

TABELA DLA KOBIET

TABELA DLA MĘŻCZYZN

Najpierw przetestuj

Przed zakupem deski snowboardowej polecamy wypożyczenie sprzętu celem sprawdzenia jak się na nim czujemy! Na naszych wyjazdach możesz przetestować deski renomowanych firm. Zapraszamy!

Klucz do sukcesu

Właściwy dobór nart to kluczowa sprawa. A jeśli już wybierzesz te najlepsze, które pokochasz i będziesz planował z nimi wspólną przyszłość, to wkrótce pojawi się wiele kolejnych niezbędnych par w twojej kolekcji. Sprawdzone info!

Jakie narty?

Pierwsze pytanie: to mają być narty rekreacyjne/do nauki czy jesteś zaawansowanym riderem, który od sprzętu chce czegoś więcej? Np. nart do parku, poza trasę albo twardych i ostrych jak brzytwa, które pozwolą ci rozwinąć niesamowite prędkości?

Wypożyczyć czy kupić?

Jedną z możliwości jest wypożyczenie nart na miejscu, np. w popularnych we Francji SkiSetach na zniżkę ze SNOWEE. Obsługa wypożyczali pomoże Ci wybrać najlepszą parę nart. A jeżeli chcesz posiadać narty na własność, bo swoje dechy to swoje dechy, to…

Krok po kroku

1. Najlepiej zacznij od zakupu używanego sprzętu. Pamiętaj jednak, by narty miały grubą krawędź (przy każdym ostrzeniu ta się zmniejsza), a ślizg był w dobrym stanie (szczególnie unikaj dziur przy krawędziach!). Pamiętaj też, że do nart będziesz musiał zapiąć buty, więc zadbaj o dobre wiązania.

2. Wybierz narty, uwzględniając swoje realne umiejętności i zamiary – czy będziesz jeździł raczej po łagodnych, niebieskich trasach i cieszył oczy widokami, czy chcesz prędkości i adrenaliny?

3. Jeżeli jesteś początkującym narciarzem, najlepiej wybierz narty all-round, które powinny sięgać do brody. Jeżeli jesteś cięższym zawodnikiem, mogą być odrobinę dłuższe. Generalnie nie wyższe od Ciebie.

4. Jeżeli jesteś średniozaawansowanym graczem, zastanów się nad slalomkówkami albo nartami z innej bajki – all-mountain. Długość tych pierwszych powinna być podobna jak w nartach typu all-round, z kolei narty all-mountain powinny być wyższe od Ciebie – nawet do ok. 5 cm.

All-mountain pozwalają się cieszyć jazdą na nieprzygotowanych trasach (np. po całym dniu jazdy) i nadają się, żeby wyjechać na nich poza trasę. Powinny też dawać radość z jazdy na przygotowanej trasie – węższe modele łatwo inicjują wchodzenie w krawędź.

Narty typu all-mountain generalnie są trochę szersze (wartość mm pod butem), miększe i więcej wybaczają od innych. Nowsze modele mają też rocker, który unosi dzioby nart w głębszym śniegu i pozwala na zabawę po opadach. W porównaniu z klasycznymi nartami są jak jeep przy formule 1. To świetna opcja dla osób, które w przyszłości planują zająć się freeridem.

5. Zaawansowani narciarze raczej wiedzą, czego potrzebują. Do swojej kolekcji dołączają szerokie łopaty, w których jeżdżą poza trasami, mknące z prędkością światła narty gigantowe albo zjazdowe.

Alpy to nie przelewki…

Bez dobrego humoru się nie uda. Ale musisz też pamiętać o wielu innych rzeczach, żeby nic nie popsuło ci nastawienia.

Powinieneś zabrać:

– dowód osobisty lub paszport, żeby dojechać i… wrócić do domu (chyba że zostajesz? 😉 )
– apteczkę, bo nigdy nie wiadomo – przyda się gaza, plaster i tabletki przeciwbólowe
– kremy! i pomadkę do ust. W górach słońce opala z siłą Bargiela, więc przyda się krem do opalania i po opalaniu, pamiętaj też o nawilżaniu ust (piwo dobrze zwilża usta, ale tylko od środka!)
– kamerę. No bez żartów, te widoki będziesz chciał jeszcze przez miesiąc pokazywać znajomym na spędach. Wystarczy sprawny smartfon, ale oczywiście kamera akcji jest najlepsza.
– poducha. Napewno sprawdzi się idealnie w podróży Twój ulubiony „jasiek”. Najlepiej, żeby poduszka pachniała mamą, gdybyś zatęsknił 🙂
– ścierki. Do mycia naczyń (przyda się także płyn), do wycierania stołu (czy wiesz, że alkohol jest najczęściej rozlewaną cieczą na świecie?)
– papier toaletowy, worki na śmieci ( w Szwajcarii worki muszą być kupione na miejscu ), tabletki do zmywarki
– gogle na stok. Spoko, w Wiśle jeździłeś bez, ale tutaj ta sztuczka nie przejdzie
– kask. Żebyś wrócił cały!
– dobrze też mieć dwie pary butów na przebranie – gdyby przemokły, to w jednych pójdziesz po zakupy, w drugich na imprezę!

Na zdjęciach widzę głównie młode osoby. Czy nie będę czuł się na wyjeździe „staro”? Nie, a przynajmniej zrobimy wszystko, żebyś się czuł po prostu jak jeden z nas. Nikt nie jest za stary ani za młody, żeby pojechać ze SNOWEE. SNOWEE to stan ducha. Jeżeli kochasz góry tak, jak my, na pewno będziesz czuł się dobrze.

Poza tym osoby do 30. roku życia stanowią jakieś 60% naszych klientów. Wiele osób będzie w Twoim wieku. Odnajdziesz się, easy 🙂

Wypożyczysz! Mało tego, zorganizujemy Ci atrakcyjną zniżkę, a obsługa naszej partnerskiej sieci SkiSet pomoże Ci dopasować sprzęt do umiejętności, oczekiwań i… ceny. Jadąc w Alpy nie możesz zapomnieć tylko o… dobrym humorze.

Więcej informacji

Wypożyczenie sprzętu

Wyjazdy na snowboard i narty – Szwajcaria, Francja, Włochy.
Jeśli jesteś fanem zimowych szaleństw na stoku, to zapewne wiesz, że wyjazd na narty lub snowboard w Alpy to wspaniałe doświadczenie.

Dzięki profesjonalnie przygotowanym przez zespół SNOWEE wyjazdom w Alpy, będziesz mógł cieszyć się doskonale przygotowanymi stokami i zaśnieżonymi trasami alpejskich kurortów. Po południu przekonasz się czym jest alpejskie apres ski, czyli impreza na stoku – zostawisz swój ekwipunek narciarski albo snowboardowy i dasz się porwać muzyce. Wieczorem także nie będziesz się nudził – nasza ekipa zapewni ci moc atrakcji, od gier i zabaw, przez regionalne kolacje serwowane w alpejskich restauracjach po spotkania z ciekawymi ludźmi, dla których Alpy to pasja. Organizujemy także wyjazdy i pomagamy w korzystaniu z regionalnej oferty.

Po dniu pełnym wrażeń będziesz mógł odpocząć w wygodnym apartamencie, zlokalizowanym nieopodal wyciągów. Nie zwlekaj zatem i wybierz już dziś kierunek swojej podróży – narty we Francji, snowboard w Szwajcarii, a może zimowe wakacje połączone z wyjazdem do alpejskich Włoch? Ze SNOWEE każdy alpejski stok jest teraz w Twoim zasięgu!

Masz rodzinkę i zastanawiasz się, czy do nas pasujesz? I to jak! Mamy także specjalne wyjazdy dedykowane rodzinom z dziećmi. Postawimy je na nartach albo snowboardzie i nauczymy sobie radzić, gdy ty będziesz jeździł w największych i najlepszych ośrodkach narciarskich w Europie. Po nartach odpoczniesz, gdy Twoje dzieci wezmą udział w naszych animacjach i grach z nagrodami. Mamy też specjalną ofertę wycieczek na miejscu – zabierzemy Ciebie i Twoją rodzinę do sąsiedniego ośrodka narciarskiego albo na zwiedzanie miasta. To co, namówisz bliskich?

Nasze wyjazdy są dla osób w każdym wieku, par, singli i grup znajomych. Cała masa atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wyjazd w Alpy to wspaniałe sześć dni na najlepszych alpejskich stokach, z najfajniejszymi ludźmi, w rozsądnej cenie!
Ekipa Snowee już czeka na Was w Alpach, nie zwlekajcie!

Studenckie wyjazdy na narty i snowboard

Studenckie wyjazdy narciarskie i snowboardowe to doskonała okazja na połączenie podróży, odwiedzania nowych miejsc i poznawania nowych ludzi. W SNOWEE wiemy to najlepiej – od lat razem jeździmy w góry! Na studenckie wyjazdy na narty zapraszamy każdego, kto chce skosztować alpejskiego klimatu w najlepszym wydaniu. Gwarantujemy świetną zabawę, profesjonalne szkolenia narciarskie i snowboardowe oraz niezapomniane wrażenia. Studenckie wyjazdy w Alpy to dobra odskocznia od uczelni.

Rodzinne wyjazdy na narty i snowboard

Nasze wyjazdy rodzinne to idealny sposób na aktywny urlop dla całej rodziny. Całodzienne szkolenia dla dzieci, wieczorne animacje dla dzieci, aby rodzice mieli trochę czasu dla siebie oraz atrakcje dla całych rodzin, takie jak grill, podchody czy zwiedzanie pobliskiego miasta. Wszystko jest zorganizowane tak, aby zarówno rodzice, dziadkowie i dzieci w każdym wieku miały czas na zabawę, odpoczynek i szaleństwo na śniegu.

Na naszych wyjazdach rodzinnych nie ma czasu na nudę!

Grupowy, firmowy wyjazd na narty i snowboard

Grupowe i firmowe wyjazdy narciarskie i snowboardowe to sprawdzony sposób na integrację w gronie rodziny, znajomych lub współpracowników. Wspólna jazda na alpejskich stokach połączona z imprezami w górskich klubach zacieśni wasze więzi i podniesie morale pracowników. Zapewniamy to, o czym fachowcy od biznesu mówią jako o: teambuildingu. Twoi pracownicy nie zapomną ci, że zabrałeś ich w Alpy. Grupowe wyjazdy na narty i snowboard to gwarantowane atrakcje i moc niezapomnianych przeżyć.

Gdzie na snowboard i gdzie na narty do Francji, Szwajcarii, Włoch i Austrii? A może w tym sezonie snowboard lub narty w Gruzji?

Szeroka oferta SNOWEE zapewni Ci wybór spośród najlepszych ośrodków narciarskich w Alpach, a także w górach Kaukazu – w Gruzji.

Jeśli marzą Ci się francuskie Alpy, dobre francuskie wino i sery, a przede wszystkim szerokie, dobrze przygotowane stoki i doskonała infrastruktura turystyczna, to świetnie trafiłeś! SNOWEE organizuje wyjazdy na snowboard i narty do Francji do Les Deux Alpes, Val Thorens, Chamrousse, Les Menuires i Vars. Każdy pasjonat białego szaleństwa znajdzie tu coś dla siebie. Od znanych kurortów oferujących setki kilometrów tras (jak Val Thorens, będące częścią Trzech Dolin – największego ośrodka narciarskiego w Europie czy Les Deux Alpes, w skrócie Les2Alpes lub 2Alpes, jeden z najbardziej znanych regionów narciarskich w całych Alpach) po mniejsze, urokliwe alpejskie miejscowości takie jak Chamrousse czy Vars.

A co powiesz na słoneczne, alpejskie Włochy? Jeśli podczas jazdy na snowboardzie lub na nartach chcesz przy okazji zażyć kąpieli w słońcu, to zapraszamy do Doliny Słońca – Val di Sole i miejscowości Marilleva we włoskich Alpach. Tutaj słońce świeci średnio przez 6 dni w tygodniu! Możesz również wybrać się z nami do Livigno, gdzie strefa bezcłowa zapewnia bardzo niskie ceny alkoholu, a stoki nie odbiegają od alpejskich standardów. Znajduje się tam również świetny snowpark.

Jeśli cenisz jakość i szukasz wyższego komfortu zakwaterowania, to zapraszamy do największego ośrodka sportów zimowych w Szwajcarii – Verbier/La Tzoumaz. Na dodatek dojazd w szwajcarskie Alpy trwa krócej niż do ośrodków francuskich.

Przygoda w górach Kaukazu? To brzmi naprawdę dobrze i… egzotycznie! Snowboard i narty w Gruzji to opcja dla miłośników białego szaleństwa poszukujących nowych wrażeń. Ośrodek Gudauri w Gruzji zapewnia świetne warunki do jazdy na nartach i desce po dobrze przygotowanych trasach, jak i poza nimi. Snowboard lub narty w Gruzji, wśród skalistych szczytów Kaukazu, to niezapomniane doświadczenie!

To chyba najważniejsze pytanie ze wszystkich. Dlaczego wyjazdy na narty i snowboard? Dlaczego w góry? Dlaczego w Alpy? Bo to nasza pasja! To nas motywuje i nakręca do działania! Kochamy Alpy i kochamy góry. Wyjazdy w Alpy na narty i snowboard są idealnym połączeniem sportu i dobrej zabawy. W Alpach każdy znajdzie coś dla siebie. We Francji – najlepsze apres-ski, duże i wysoko położone ośrodki narciarskie. W Szwajcarii – świetnie przygotowane stoki, niesamowita infrastruktura. We Włoszech – malownicze miejscowości, idealne stoki i pyszne jedzenie. W Austrii – perfekcyjnie przygotowane stoki i klimatyczne alpejskie wioski. Znudziły Ci się Alpy? Snowee organizuje również wyjazdy do Gruzji – daj się wciągnąć w kaukaską przygodę!