Francja - narty i snowboard - Snowee

Francja – narty i snowboard

Sprawdź ofertę wyjazdów

Francja – urlop zimowy we Francji

Francja to idealna destynacja na urlop zimowy. Snowee  ma w swojej ofercie szeroki wachlarz wyjazdów narciarskich i snowboardowych do Francji. Wybraliśmy Francję jako główny kierunek naszych wyjazdów na narty i snowboard nie bez powodu. To właśnie we Francji znajdziemy największe ośrodki narciarskie w najlepszej cenie. Francuzi są niekwestionowanym liderem w zakresie ilości tras. To właśnie we Francji znajdziemy największe ośrodki narciarskie na świecie – 3. Doliny (ponad 600 km tras), Les Portes du Soleil (580 km tras) czy ParadiSki (425 km tras) połączonych wyciągami. Znajdziemy tutaj także liczne ośrodki narciarskie oferujące ponad 200 km tras zjazdowych. Wielkość ośrodków narciarskich to nie jedyny powód dlaczego Francja jest idealnym kierunkiem na zimowy urlop. Zakwaterowanie we francuskich ośrodkach narciarskich jest zazwyczaj zaraz przy stoku., a francuskie miejscowości alpejskie oferują nam całe mnóstwo atrakcji: lodowisko, basen, sklepy, kawiarnie, restaurcacje, kluby, dyskoteki oraz najsłynniejsze Apres-Ski.

Narty we Francji  – grupowe wyjazdy narciarskie do Francji

Francja to także idealne miejsce na zorganizowanie grupowego wyjazdu narciarskiego. Wyjazdy grupowe to świetna forma integracji. Narty we Francji to świetny sposób na wyjazd narciarski – z grupą przyjaciół, rodziną czy wyjazd firmowy.  We Francji znajdziemy dużo obiektów noclegowych, które nie tylko znajdują się blisko stoku, ale także oferują zakwaterowanie dla dużej ilości osób w jednym miejscu. To właśnie dlatego Francja jest perfekcyjnym miejscem na wyjazd grupowy na narty. W dużych rezydencjach znajdziemy także miejsce do wspólnej rozrywki i integracji, a często także sale konferencyjne oraz inne pomieszczenia idealnie nadające się do integracji małych i dużych grup. Wyjazdy na narty do Francji to zatem rozwiązanie nie tylko dla klientów indywidualnych szukających wypoczynku, ale także dla grup znajomych, grup przyjaciół, rodzin z dziećmy czy wyjazdów typu incentive dla firm. Snowee specjalizuje się w organizacji tego typu wyjazdów. Napisz do nas, a my przygotujemy dla Ciebie ofertę skrojoną na miarę, tak, żeby był to dla Ciebie wymarzony grupowy wyjazd na narty do Francji.

Snowboard we Francji – grupowe wyjazdy snowboardowe do Francji  

Francja jest znana ze świetnych warunków dla organizacji grupowych wyjazdów snowboardowych. Francja jest kolebką snowboardu. To tutaj w latach 70tych i 80tych można było zobaczyć grupy pierwszych snowboardzistów. Liczne snowparki, boardercross, airbag, czyli poduszki do ćwiczenia ewolucji oraz przede wszystkim freeride sprawiają, że Francja to najlepsze miejsce na wyjazd na snowboard. Wyjazdy snowboardowe do Francji to nie tylko przyjemność z jazdy na stoku i poza nim, ale także świetny sposób na spędzenie czasu wolnego po stoku. To właśnie w Francja jest kolebką apres-ski. Wyjazdy na snowboard do Francji to okazja do spędzenia świetnego czasu w gronie znajomych – liczne knajpki, restauracje, puby i kluby sprawią, że wyjazd snowboardowy do Francji będzie niezapomnianym doznaniem. Snowboard we Francji to dobry wybór także ze względu na warunki do jazdy poza stokiem – jest tu całe mnóstwo świetnych ośrodków pod kątem freeride’u – Chamonix, La Grave Montgenevre, Serre Chevalier, Alpe d’Huez, Les Deux Alpes, La Plagne, Les Arcs – nazwy tych ośrodków na pewno nie są obce zwolennikom jazdy poza trasą. Francja to freeride’owy i snowboardowy raj!

Ośrodki narciarskie Francja – gdzie na narty i snowboard w Francji

Gdzie najlepiej wybrać się na narty i snowboard we Francji? Francja to miejsce, w którym znajdziemy najwięcej superośrodków narciarskich na świecie. To właśnie tutaj jest całe mnóstwo resortów, w których liczba tras połączonych wyciągami przekracza 200km. Duże francuskie ośrodki narciarskie wymieniać można by długo. Do najważniejszych z nich zaliczają się:

Trzy Doliny – największy ośrodek narciarski na świecie (ponad 600 km tras), na który składają się doliny: Val Thorens/​Les Menuires, Méribel/ i Courchevel.

Les Portes du Soleil580 km tras, ośrodek leżący na granicy Francji i Szwajcarii, na który składają się miejscowości: Morzine, Avoriaz, Les Gets, Châtel, Morgins, Champéry.

Via Lattea400 km tras, ośrodek leżący na granicy Francji i Włoch, na który składają się miejscowości: Sestriere, Sauze d’Oulx, San Sicario, Claviere, Montgenèvre.

Les Sybelles – zlokalizowany w regionie Maurienne we Francji, na który składa się 310 km tras i na który składają się miejscowości: Le Corbier, La Toussuire, Les Bottière​, St Colomban des Villards, St Sorlin, St Jean d’Arves.

Tignes/​Val d’Isère – kiedyś nazywany Espace Killy, resort mający 300 km tras i składający się z dwóch ośrodków – Tignes i Val d’Isère.

Le Grand Massif265 km tras, składa się z miejscowości Flaine, Les Carroz, Morillon, Samoëns i Sixt.

Megève/​Saint-Gervais263 km tras, składa się z miejscowości Megève, St. Gervais, St. Nicolas de Veroce, Combloux i La Giettaz.

Serre Chevalier 250 km tras, ciekawie umiejscowiony ośrodek, składający się z większego miasta jakim jest Briançon/ oraz miejscowości Chantemerle, Villeneuve-la-Salle, Le Monêtier-les-Bains.

Les Deux Alpes (Les 2 Alpes lub L2A) – 225 km tras, jeden z naszych ulubionych ośrodków narciarskich we Francji.

Alpe d’Huez (ADH)250 km tras, znajduje się zaraz obok L2A, w roku 2021 ośrodek ma być połączony z L2A, co łącznie da 475 km tras.

Paradiski – czyli La Plagne i Les Arcs, to jeden z największych ośrodków narciarskich we Francji i na Świecie (425 km tras).

La Forêt Blanche – czyli biały las, piękny resort składający się z dwóch ośrodków Vars i Risoul, mających łącznie 185 km tras.

Espace Lumière – 180 km, tras składający się z Pra Loup Val d’Allos.

Francja - wyjazdy narciarskie i snowboardowe do Francji

Dlaczego narty i snowboard we Francji?

Francja to największe ośrodki narciarskie na Świecie. To właśnie we Francji znajdziemy całą masę ośrodków, których liczba tras łącznie przewyższa magiczną liczbę 200 km. Francja jest również kolebką apres-ski – słynnych na cały świat imprez, które odbywają się zaraz po stoku. Narty i snowboard we Francji charakteryzują się również bliskością miejsca zamieszkania do stoku – to właśnie tutaj najczęściej jesteśmy zakwaterowani na stoku lub zaraz obok niego. Jest mnóstwo powodów, dla których narty i snowboard we Francji są wyjątkowe – przyjedź, to się przekonasz!

Które ośrodki narciarskie i snowboardowe we Francji są najlepsze?

Francja posiada mnóstwo świetnych ośrodków narciarskich. Trudno jest jednoznacznie określić, które ośrodki narciarskie we Francji są najlepsze. Val Thorens (Trzy Doliny) to jeden z najbardziej nagradzanych ośrodków narciarskich na Świecie. Trzy razy pod rząd Val Thorens został wybrany najlepszym ośrodkiem narciarskim na Świecie (World’s Ski Awards). Trzy Doliny są również największym ośrodkiem narciarskim na Świecie połączonym wyciągami. Poza tym na uwagę zasługą równięż: Les Deux Alpes (Les 2 Alpes), Alpe d’Huez, Vars-Risoul, Orelle.

Jaka pogoda jest we Francji zimą?

Wiele zależy od miesiąca, w którym wybierzemy się na nasz urlop narciarski i snowboardowy do Francji. Generalnie we Francji przez większość sezonu jest dużo lepsza pogoda niż np. w Austrii. Dużo łatwiej jest trafić we Francji na piękny słoneczny dzień. Są ośrodki narciarskie, jak np. Alpe d’Huez, które mają ponad 300. słonecznych dni w roku! Jeśli jednak chcemy zwiększyć swoje szanse i sprawić by nasz wymarzony wyjazd na narty i snowboard do Francji był jak z bajki, Snowee poleca wybrać się do Francji pod koniec marca lub w kwietniu.

Kiedy najlepiej pojechać do Francji na narty i snowboard?

Nie da się jednoznacznie określić jaki jest najlepszy czas na wyjazd na narty i snowboard do Francji. Każdy miesiąc zimy zaoferuje nam coś innego. Grudzień to początek sezonu i często czas sporych opadów. To również czas, w którym znajdziemy stosunkowo niskie ceny za wysoki standard zakwaterowania. Styczeń i luty to miesiące bardziej pewne śniegowo. Polecamy je zwłaszcza tym, którzy lubią jeździć w puchu. Z kolei marzec i kwiecień to najbardziej słoneczne miesiące we Francji. Ze względu na koniec sezonu wtedy też występuje tu największa pokrywa śnieżna.

Czy Francja to dobre miejsce na narty i snowboard?

Najlepsze! Francja to olbrzymie superośrodki narciarskie, w których znajdziemy setki kilometrów tras. Francja to również bardzo wysoko położone miejscowości alpejskie, które umożliwiają nam zakwaterowanie praktycznie na stoku lub zaraz przy nim. Francja to idealne miejsce na narty i snowboard również dzięki świetnej i konsekwetnie modernizowanej infrastrukturze. Francuzi dbają o ośrodki narciarskie i dużo inwestują, byśmy mogli cieszyć się najnowszymi wyciągami, naśnieżonymi trasami i idealnie przygotowanymi stokami.