Szwajcaria - narty i snowboard - Snowee

Szwajcaria – narty i snowboard

Sprawdź ofertę wyjazdów

Szwajcaria – urlop zimowy w Szwajcarii 

Szwajcaria to idealne miejsce na wymarzony urlop zimowy. Piękna sceneria, wysokie alpejskie szczyty, świetnie przygotowane stoki, nowa infrastruktura, a wszystko to działa jak w szwajcarskim zegarku. Wyjazdy na narty i snowboard do Szwajcarii to zupełnie inne doznanie, niż wyjazdy do pozostałych alpejskich krajów. W Szwajcarii znajdziemy nie tylko jedne z największych ośrodków narciarskich na świecie, ale także najnowszą infrastrukturę wyciągów i idealnie przygotowane stoki. Snowboard i narty w Szwajcarii to urlop kompletny – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Liczne atrakcje poza stokiem nie pozwolą Ci się nudzić. A ceny? W Szwajcarii rzeczywiście jest trochę drożej niż w innych alpejskich krajach, ale nie jest to kolosalna różnica. Poza tym większość apartamentów jest bardzo dobrze wyposażonych, a gotowanie w nich to czysta przyjemność. Wyjedź ze Snowee na narty i snowboard do Szwajcarii i przekonaj się sam!

Narty w Szwajcarii – grupowe wyjazdy narciarskie do Szwajcarii

Szwajcaria to również dobre miejsce, żeby zorganizować grupowy wyjazd na narty. Narty w Szwajcarii oznaczają jedne z najlepiej przygotowanych stoków na świecie. Jest tu również bezpiecznie. Szwajcarzy dbają by każdy stok był właściwie oznaczony i zabezpieczony. Wyjazdy narciarskie do Szwajcarii to również nowa jakość wyjazdów w Alpy ze względu na świetną infrastukturę. Dzięki najnowszym wyciągom krzesełkowym i nowoczesnym gondolom poruszanie się po szwajcarskich ośrodkach narciarskich staje się prostsze. Szwajcaria to równiez idealne miejsce dla wymagających narciarzy. To właśnie tutaj znajdziemy jedne z największych ośrodków narciarskich na świecie. Wyjazdy na narty do Szwajcarii pozwolą się rozwijać narciarzom na każdym poziomie zaawansowania. W Szwajcarii znajdziemy sporo zielonych i niebieskich stoków umożliwiających stawianie pierwszych kroków na nartach, ale także dużo tras czerwonych i czarnych, dla bardziej wymagających narciarzy.

Snowboard w Szwajcarii – grupowe wyjazdy snowboardowe do Szwajcarii

Szwajcaria to również raj dla snowboarderów. Snowboard w Szwajcarii oznacza na tylko jazdę na stoku – chociaż na tak świetnie przygotowanym terenie to również sprawia dużą przyjemność. Wyjazdy snowboardowe do Szwajcarii to przede wszystkim freestyle i freeride. Szwajcarskie ośrodki to jednej z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tych dziedzin snowboardu. Jednym z najlepszych ośrodków snowboardowych jeśli chodzi o freestyle jest Laax, gdzie znajduje się jeden z największych i najlepiej przygotowanych snowparków w Europie. Laax jest również dobrym miejscem do uprawiania freeride’u, czyli jazdy poza stokiem. Nie ma jednak lepszego miejsca do freeride’u niż szwajcarskie Verbier, znajdujące się w ośrodku Cztery Doliny. To tutaj odbywają się finały najbardziej prestiżowych zawodów freeride’owych na świecie – Freeride World Tour. Wyjazdy na snowboard do Szwajcarii oznaczają mnóstwo przyjemności z jazdy i dobrej zabawy.

Ośrodki narciarskie Szwajcaria – gdzie na narty i snowboard w Szwajcarii

Gdzie najlepiej wybrać się na narty i snowboard w Szwajcarii? Szwajcaria to kolebka nart i snowboardu. Znajdziemy tutaj całe mnóstwo wartych uwagi ośrodków narciarskich. Oto najważniejsze szwajcarskie ośrodki narciarskie:

Verbier (Cztery Doliny) – jeden z największych ośrodków narciarskich na świecie (410 km tras), mekka freeride; miejscowości: Verbier, La Tzoumaz, Nendaz, Veysonnaz, Thyon 2000.

Zermatt 360 km tras, pięknie położony u stóp jednej z najbardziej malowniczych gór Europy – Matterhorn, na ośrodek składają się szwajcarski Zermatt i włoska Cervinia.

St Moritz – 350km tras, jeden z największych ośrodków w Szwacjarii, słynie nie tylko ze stoków, ale również z licznych atrakcji poza stokami.

Davos/Klosters – 320 km tras – Davos to spore miasto z kolei Klosters to dużo bardziej urokliwe alpejskie miasteczko

Laax 235 km tras, cztery snowparki i świetny teren do freeride, na ośrodek narciarski składają się miejscowości: Flims, Laax i Falera.

Arosa/Lenzerheide225km tras, bardzo ciekawy ośrodek narciarski, zyskujący na popularności

Wengen – 160km tras, malowniczo położony ośrodek połączony wyciągami z Grindelwald

Crans-Montana – 140km tras, bardzo charakterystyczna, rustykalna szwajcarska miejscowość.

Andermatt – 125 km tras, umiejscowiony zaledwie godzinę drogi od Zurychu ośrodek narciarski dla bardziej zaawansowanych narciarzy.

Saas-Fee100 km tras, malowcniczy ośrodek narciarski, dobry zwłaszcza dla osób początkujących i średniozaawansowanych

Engelberg/Titlis – 82 km tras, piękna miejscowość z 12-wiecznym benedyktyńskim klasztorem. Ośrodek narciarski do polecenia zwłaszcza ze względu na freeride.

Mürren53 km tras, kolebka narciarstwa zjazdowego.

Szwajcaria - wyjazdy narciarskie i snowboardowe do Szwajcarii

Dlaczego narty i snowboard w Szwajcarii?

Szwajcaria to szczególne miejsce na wyjazd na narty i Snowboard. Najnowsza infrastuktura i świetnie przygotowane stoki. Piękne, malownicze miejscowości z zachowanym nieskazitelnym ładem architektonicznym. Wysoki standard zakwaterowania. Duże ośrodki narciarskie. Liczne snowparki i świetne warunki do freeride’u. A wszystko to działa jak w szwajcarskim zegarku. To powody, dla których Twój wyjazd na narty i snowboard do Szwajcarii będzie niezapomniany.

Które ośrodki narciarskie i snowboardowe w Szwajcarii są najlepsze?

Szwajcaria posiada całe mnóstwo dobrych ośrodków narciarskich i snowboardowych. Szwajcaria to nie tylko duża ilość tras, ale także najnowsza infrastuktura i idealnie przygotowane stoki. Do najlepszych szwajcarskich ośrodków narciarskich możemy zaliczyć: Verbier (Cztery Doliny), Zermatt / Cervinia, St Moritz, Davos / Klosters, Laax, Arosa / Lenzerheide, Wengen, Crans-Montana, Andermatt, Saas-Fee, Engelberg / Titlis, Mürren.

Jaka pogoda jest w Szwajcarii zimą?

Alpy szwajcarskie są wysokie, dlatego zimą w Szwajcarii możemy być pewni zimowej aury. Gdyby jednak warunki śniegowe nie dopisały, szwajcarskie ośrodki narciarskie posiadają najlepsze i najnowsze na świecie systemy sztucznego naśnieżania, które zapewniają, że większośc tras jest otwartych od listopada do kwietnia! Naturalny śnieg w Szwajcarii jest najbardziej pewny w styczniu, lutym i marcu.

Kiedy najlepiej pojechać do Szwajcarii na narty i snowboard?

Szwajcaria jest pięknym i malowniczym miejscem całą zimę, a nawet cały rok. Jeśli chodzi o wyjazd na narty i snowboard do Szwajcarii to najlepiej wybrać się w grudniu, styczniu, lub marcu. Ten okres pozwala nam na pewny śnieg a jednocześnie atrakcyjne ceny zakwaterowania i ski-passu. Luty ze względu na szwajcarskie ferie jest dużo droższy, tak samo jak okres sylwestrowy i świąteczny.

Czy Szwajcaria to dobre miejsce na narty i snowboard?

Jedno z najlepszych na świecie. I to pod każdym kątem. Szwajcaria to dobre miejsce na narty ze względu na dużą ilość tras, świętną infrastrukturę wyciągów i idealnie przygotowane stoki. Szwajcaria to również dobre miejsce na snowboard ze względu na liczne snowparki i świetne warunki do uprawiania freeride’u.