Włochy - narty i snowboard - Snowee

Włochy – narty i snowboard

Check the travel offer

Włochy – urlop zimowy we Włoszech

Włochy to świetne miesce na wyjazd na narty i snowboard. Jest wiele powodów, dla których to wymarzony kraj na zimowy urlop. Przede wszystkim narty i snowboard we Włoszech to świetnie przygotowane stoki, długie trasy i dobra infrastruktura wyciągów. Do tego Włochy to pyszne jedzenie i stosunkowo niskie ceny. Wszystko to połączone z malowniczą scenerią Alp i Dolomitów sprawia, że Włochy to wyjątkowe miejsce na wyjazd na narty i snowboard. Włochy to również sposób na dużo krótszą podróż z Polski niż narty we Francji i Szwajcarii. Dojazd autokarem zajmuje kilkanaście godzin, samochodem da się to skrócić o kolejne kilka godzin. Ośrodki narciarskie i snowboardowe we Włoszech są również dobrze skomunikowane z licznymi portami lotniczymi. Włochy jako miejsce na wyjazd na narty i snowboard mają bardzo dużo zalet. Spraw by Twój zimowy urlop był niezapomniany i pojedź ze Snowee do Włoch.

Narty we Włoszech  – grupowe wyjazdy narciarskie do Włoch

Narty we Włoszech to niezapomniane wrażenia i dobra zabawa w towarzystwie świetnego jedzenia i nieustającego słońca. Wyjazdy narciarskie do Włoch oznaczają jedne z najbardziej nasłonecznionych i najlepiej przygotowanych stoków w Europie. Dodatkowo narty we Włoszech to gwarancja śniegu i bardzo dobra infrastruktura. Włochy to dobre miejsce, żeby nauczyć się jeździć na nartach. Znajdziemy tutaj mnóstwo szerokich, zielonych i niebieskich tras. W wielu kurortach narciarskich znajdziemy także opcje dla bardziej wymagających narciarzy – czerwone i czarne sotki o dużym nachyleniu. Często dostępne są także slalom i slalom gigant. Włochy to nie tylko świetne miejsce do jazdy na nartach, to również idealny kraj pod kątem czasu spędzanego poza stokiem. A to przede wszystkim ze względu na wybitną kuchnię i pyszne wino. Zimowe wakacje narciarskie we Włoszech to nie tylko donzanie sportowe, ale równiez kulturowe i estetyczne. Włochy to miejsce, w którym idealnie da się połączyć wszystkie piękne aspekty narciarstwa.

Snowboard we Włoszech – grupowe wyjazdy snowboardowe do Włoch 

Włochy to również świetne miejsce do uprawiania snowboardu. I to zarówno dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na desce, jak również dla zaprawionych w boju snowboardzistów. W większości włoskich kurortów znajdziemy snowparki i boardercrossy. Ale to nie jedyne rozrywki czekające we Włoszech na snowboardzistów. Wyjazdy na snowboard do Włoch oznaczają również świetne możliwości to uprawiania tzw. freeride, czyli jazdy poza trasą. Wyjazdy snowboardowe do Włoch charakteryzują się bardzo dużą różnorodnością – znajdziemy tu zarówno łatwe, zielone i niebieskie trasy dla osób początkujących, jak i szybsze trasy zjazdowe o większym nachyleniu dla osób zaawansowanych. Fani freestyle znajdą tutaj całą masę snowparków, a z kolei fani freeride zagłebić się mogą w okolicznych lasach i żlebach. Jednym zdaniem Włochy to miejsce wprost stworzone do jazdy na desce, a każdy snowboardzista znajdzie tutaj coś dla siebie.

Ośrodki narciarskie Włochy – gdzie na narty i snowboard we Włoszech

We Włoszech znajdziemy bardzo dużo świetnych ośrodków narciarskich. Ale gdzie pojechać na narty i snowboard we Włoszech? Poniżej opisujemy najbardziej znane ośrodki narciarskie we Włoszech.

Sestriere i Val Chisone – czyli ośrodek Via Lattea, na który składają się Sestriere, Sauze d’Oulx, San Sicario, Claviere i Montgenèvre. Ośrodek oferuje ponad 400 km tras zjazdowych.

Val di Sole – znajdziemy tutaj aż 380 km ztras, z czego największy areał połączony wyciągami posiada 150 km tras i zaliczają się do niego miejscowości: Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida, Marilleva oraz pobliskie Pejo.

Tonale – ośrodek narciarski Ponte di Legno, Tonal, Presena Glacier, Temù (Pontedilegno-Tonale) zlokalizowany również w Val di Sole oferuje nam 100 km tras i 28 wyciągów. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków narciarskich we Włoszech.

Breuil-Cervinia-Valtournenche – ośrodek narciarski znajdujący się na granicy włosko-szwajcarskiej w dolinie Aosty. Matterhorn Ski Paradise posiada aż 322 km tras i przewyższenie od 1562 do 3899 m n.p.m., co czyni go jednym z najwyżej położonych ośrodków narciarskich na świecie.

Val Gardena - 175 km tras, 79 wyciągów (ośrodek połączony z Alpe di Siusi). Położony w środku południowego Tyrolu z miejscowościami St. Ulrich (Ortisei), Wolkenstein (Selva di Val Gardena), St. Christina (Santa Cristina).

Alpe di Siusi – 63 km tras i 21 wyciągów. Dzięki ski-busom i połączonemu ski-passowi możemy również korzystać z ośrodka Val Gardena, co daje łącznie ok. 175 km tras.

Val di Fassa – dolina posiadająca łącznie ponad 150 km tras. Składają się na nią miejscowości: Alpe Cermis  – Bellamonte, Capriana, Carano, Castello di Fiemme, Cavalese, Daiano, Masi di Cavalese, Molina  di Fiemme, Pampeago, Panchià, Passo Lavazè, Predazzo, Stava di Tesero, Tesero, Valfloriana, Varena, Ziano di Fiemme.

Monterosa – ośrodek Alagna Valsesia, Gressoney-La-Trinité, Champoluc, Frachey (Monterosa Ski) oferuje 132 km tras i 20 wyciągów położonych od 1212 do 3275 m n.p.m.

Alta Badia – rozciąga się od Grödnerjoch przez Colfosco, Corvara, La Villa, Badia, San Cassiano aż do Campolongo Pass. Oferuje 130 km tras i 53 wyciągi narciarskie.

Cortina d’Ampezzo – przepięknie położony ośrodek narciarski. Wyjątkowym czyni go przede wszystkim architektura miasta Cortina d’Ampezzo, ale także aż 120 km świetnie przygotowanych tras.

Val di Fiemme – dolina posiadająca łącznie 115 km tras. Na Val di Fiemme składa się łącznie 5. ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle oraz Ski Center Latemar. Najbardziej znane miejscowości to Cavalese, Predazzo oraz Pampeago.

Kronplatz – położony w połydniowym tyrolu, niedaleko austriackiej granicy. Znajdziemy tu 119 km tras .

Livigno – słynie z położenia oraz strefy bezcłowej. Oferuje niezapomniane wrażenia, 115 km tras i 32 wyciągi narciarskie.

3 Zinnen – ośrodek z przyszłością, ciągle rozwijający się oferuje 110 km tras i świetną infrastrukturę. Główne miejscowości to: Innichen (San Candido), Sexten (Sesto), Toblach (Dobbiaco) i Padola.

Arabba/​Marmolada – oferuje 63 km tras. Jest częścią słynnej “Sella Ronda” (pętli łączącej cztery najsłynniejsze przełęcze w Europie: Passo Pordoi – Passo Campolongo – Passo Gardena – Passo Sella). Marmolada to jeden z najsłynniejszych lodowców w Europie (3342 m n.p.m.).

Bormio – 50 km tras, 11 wyciągów i duże przewyższenie od 1225 do 3012 m n.p.m. daje nam niekończące się możliwości zjazdowe.Courmayeur – zlokalizowany w masywie Mont Blanc ośrodek oferuje 41 km tras i 17 wyciągów.

Włochy - wyjazdy narciarskie i snowboardowe do Włoch

Dlaczego narty i snowboard we Włoszech?

Narty i snowboard we Włoszech przede wszystkim ze względu na duże ośrodki narciarskie i świetnie przygotowane trasy. Warto również odwiedzić Włochy na narty i snowboard ze względu na dobrą infrastukturę. Ale to nie wszystko! Włochy to przede wszystkim idealne miejsce na zimowy urlop ze względu na świetne jedzenie i niezapomniany klimat.

Które ośrodki narciarskie i snowboardowe we Włoszech są najlepsze?

Jest wiele świetnych ośrodków narciarskich i snowboardowych we Włoszech. Najlepsze z nich to: Sestriere i Val Chisone, Val di Sole, Tonale, Breuil-Cervinia-Valtournenche, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Monterosa, Alta Badia, Cortina d’Ampezzo, Val di Fiemme, Kronplatz, Livigno, 3 Zinnen, Arabba/Marmolada, Bormio, Courmayeur. Warto zwrócić uwagę na to, które ośrodki są połączone wyciągami, a w których między poszczególnymi trasami trzeba się poruszać ski-busami.

Jaka pogoda jest we Włoszech zimą?

Włochy to jedna z najbardziej słonecznych destynacji, jaką możemy wybrać na nasz urlop narciarski i snowboardowy zimą. Włoskie alpy ciągną się praktycznie przez całą północną część tego kraju. Pogoda może się różnić w poszczególnych częściach włoskich Alp. Co do reguły jednak we Włoszech znajdziemy dużo słońca, zwłaszcza w miesiącach marzec i kwiecień.

Kiedy najlepiej pojechać do Włoch na narty i snowboard?

Włochy przez całą zimę są dobrym miejscem na Skiing trip i snowboard. W każdym okresie zimy znajdziemy tu coś innego i unikatowego. Grudzień to często piękne dekoracje i świąteczne jarmarki. Styczeń i luty to często najlepsze śniegowo miesiące zwłaszcza dla tych, którzy poszukują świeżego puchu. Z kolei marzec i kwiecień we Włoszech uraczą nas pięknie nasłonecznionymi stokami. Dla każdego coś miłego. 😉

Czy Włochy to dobre miejsce na narty i snowboard?

Włochy to jedno z najlepszych na świecie miejsc na narty i snowboard. Narty i snowboard we Włoszech oznaczają najlepszą infrastrukturę, świetnie przygotowane trasy, piękne widoki i całe mnóstwo słońca. Włochy to także gama dodatkowych atrakcji, pyszne jedzenie, wyjątkowe wino i niezapomniany czas zimowych wakacji.