Koronawirus – Informacje wyjazdowe - Snowee

Koronawirus – Informacje wyjazdowe

AKTUALIZACJA: 22/04/2020

W związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19 informujemy, że na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z jego rozprzestrzenianiem się.

Wszystkie nasze wyjazdy w sezonie 2019/2020 zostają odwołane lub zawieszone.

Decyzja ta spowodowana jest szeregiem czynników:
– Wprowadzenie ograniczonego ruchu granicznego we Włoszech z dniem 10/03/2020
– Wprowadzenie ograniczonego ruchu granicznego w Polsce z dniem 15/03/2020
– Zamknięcie ośrodków narciarskich w Szwajcarii maksymalnie z dniem 16/03/2020
– Zamknięcie ośrodków narciarskich we Francji maksymalnie z dniem 16/03/2020

Już wcześniej podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu wyjazdu Salut! do Les 2 Alpes, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów i współpracowników jest dla nas najważniejsze. Podjęliśmy także decyzję o wcześniejszym powrocie z wyjazdu Winter Magic (Alpe d’Huez). Obie decyzje okazały się słuszne. Dzięki tym decyzjom nasi uczestnicy wrócili bezpiecznie do swoich domów bez konieczności odbycia przymusowej 14-dniowej kwarantanny.

Prosimy o zapoznanie się z oficjalnymi komunikatami władz państwowych:

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania dot. COVID-19

Czy odzyskam wpłacone środki?

Zgodnie ze specustawą z dnia 31/03/2020 dotyczącą wszystkich umów turystycznych bezpośrednio dotkniętych epidemią SARS-COV2 czas na zwrot wpłaconych środków został wydłużony o 180 dni. Alternatywnie organizator turystyki może zaproponować klientowi voucher o wartości 100% wpłaconej kwoty, do wykorzystania w ciągu roku. Zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości takiego rozwiązania. Wiemy, że obecna sytuacja dotyka bardzo wiele osób również finansowo.

Cały czas walczymy o zwroty wpłaconych pieniędzy od ośrodków narciarskich, jednak znacząca większość z nich stosuje przeniesienie wpłat na przyszły sezon.

W obecnej sytuacji nie ma rozwiązania idealnego, które zadowoliłoby wszystkich w 100%. Jesteście dla nas ważni i chcemy być w stosunku do Was fair dlatego wypracowaliśmy kompromis, który wydaje nam się rozsądnym rozwiązaniem dla wszystkich stron.

Wszystkim osobom, które zdecydowały się na zwrot a miały wpłaconą już całość kwoty za wyjazd, zwrócimy wpłaty pomniejszone o kwotę zaliczki (400 PLN). Wszystkie zaliczki zostaną Wam zwrócone w formie voucherów.

Więcej informacji znajdziecie w zakładce: Co stanie się z moją zaliczką za wyjazd?

Co stanie się z moją zaliczką za wyjazd?

W naszym Panelu Rezerwacyjnym stworzyliśmy wydarzenie “Dowolny wyjazd w sezonie 20/21”. Każdy z Was będzie mógł z poziomu Panelu zalogować się i sprawdzić swoją rezerwację. Wasze dotychczasowe rezerwacje zostaną tam przeniesione a zaliczki w 100% przeksięgowane na nowe rezerwacje. Będziecie mogli wybrać dowolny wyjazd z oferty 20/21 w dowolnym momencie sezonu. W Waszych rezerwacjach zostawimy tylko nazwę grupy i miejsce wyjazdu, oczywiście szczegóły te będziecie mogli modyfikować. Pozostałe opcje dodatkowe takie jak rodzaj ubezpieczenia, zakwaterowania, szkolenia etc. będziecie mogli wybrać ponownie po zarezerwowaniu nowego wyjazdu. Wystarczy, że dacie nam znać mailowo lub telefonicznie. Będziecie mieli również możliwość przeksięgowania kwoty na czyjąś rezerwacje oraz możliwość bezkosztowej zmiany uczestnika.

Dodatkowo Wasze wpłaty (vouchery) są zabezpieczone TFG (ochrona na wypadek niewypłacalności przedsiębiorców turystycznych).

Choć zdajemy sobie sprawę, że nie jest to rozwiązanie doskonałe mamy nadzieję, że spotka się z Waszym zrozumieniem.

Pozdrawiamy,
Jan Olszewski – Prezes Zarządu Snowee Sp. z o.o.
Anna Olszewska – Executive Manager Snowee Sp. z o.o.

Zobacz także: